Κυριακή 5 Νοεμβρίου 2023

Τρίτο συνεχόμενο ροζ φύλλο αγώνα για τον Α.Ο. Ερμιονίδας.Κέρδισε εύκολα την Ολύμπια 90-60.

Ο ΑΟ Ερμιονίδας  πήρε εύκολα το 3ο συνεχόμενο ροζ φύλλο αγώνα, με αντίπαλο την Ολύμπια Αργολίδας στα πλαίσια της τρίτης αγωνιστικής . Η ομάδα του Α.Ο.Ερμιονίδας  επικράτησαν της Ολύμπιας Αργολίδας  με σκορ 90-60 και μετά το φινάλε των αγώνων βρίσκεται στην πρώτη θέση του βαθμολογικού πίνακα μαζί με την Κορωνίδα Λυγουριού με έξι βαθμούς..

Αν και το ματς ξεκίνησε μ την ομάδα της Ολύμπιας  να βρίσκεται μπροστά στο σκορ στο ημίχρονο 15-16 και μέχρι τα μισά του δευτέρου δεκάλεπτου οι δύο ομάδες να εναλλάσσονται στο σκορ, ένα σερί με 8-0 με πρωτεργάτες τον Μπινιάρη ο οποίος πέτυχε πέντε συνεχόμενους και τον  Κοντογιάννης με ένα εκπληκτικό τρίποντο ανέβασαν την διαφορά στους  8-0 βρέθηκαν μπροστά στο σκορ και αύξησαν την διαφορά μέχρι και το 39-29 το οποίο ήταν και το σκορ ημιχρόνου. Από εκεί και μετά πάτησαν το γκάζι και ξέχασαν να το… αφήσουν.

Από την ομάδα του Α.Ο.Ερμιονίδας δεν υστέρησε κανείς από όσους αγωνίστηκαν .

Επόμενος αγώνας για τον Α.Ο.Ερμιονίδας το Σάββατο (11/11) και πάλι στο Κλειστό της Ερμιόνης με αντίπαλο την πάντα υπολογίσιμη ομάδα του Α.Ο.Ξυλοκάστρου.

Διαιτητές :Τσιραμανές-Καραπάνου

Τα δεκάλεπτα : 5-16, 45-31, 66-48, 90-60.

Α.Ο.Ερμιονίδας (Καλαιτζάκης): Βραχνός 4, Φλεβαράκης , Βλαχόπουλος 15 (2), Μαναριώτης, Καράι (4), Αγρίμης 6 (2), Κατσάβελλας 13 (3),Δημαράκης 2, Μπινιάρης 17, Κοντογιάννης 13 (1), Σκούρτης 8, Καλογιάννης 8 (2)

Ολύμπια Αργολίδας (Γκόλαντας) : Καζάς 8, Γκατσία 6, Γεωργούσης 3 (1), Προύντζος 11,Γκόλαντας 13 (1), Καυτάνης, Διαμαντάκος 19 (4), Βλάχος.