Κυριακή 5 Νοεμβρίου 2023

Νίκη για τον Ποσειδώνα από την άσπρη βούλα. 1-0 τον Αργοναύτη Νέας Κίου.

Πιο άνετα απ ότι δείχνει το τελικό σκορ ο Ποσειδώνας Διδύμων κέρδισε τον Αργοναύτη Νέας Κίου με σκορ 1-0.

Το γκολ που έκρινε την τύχη του αγώνα μπήκε στο 7΄λεπτό όταν ο Τσιπάς μπήκε από δεξιά και εκεί ανατράπηκε από τον Καραντζούλη. Το ολοκάθαρο πέναλτι μετέτρεψε σε γκολ ο μαίτρ του είδους Βαγγέλης Μπροδήμας.

Στο 30΄λεπτό οι γηπεδούχοι έχασαν μεγάλη ευκαιρία για το 2-0 όταν ο Κέλλης και Τσιπάς δεν μπόρεσαν μέσα από την περιοχή να στείλουν την μπάλα στα δίχτυα.

Στο 35΄λεπτό οι φιλοξενούμενοι ζήτησαν πέναλτι όμως είχε προηγηθεί φάουλ του Λίτσο στον Σκαλτσά.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Ποσειδώνας άφησε  χώρους στον Αργοναύτη , κοίταξε να θωρακίσει την άμυνά του και να χτυπήσει στις αντεπιθέσεις με Κέλλη , Τσιπά και Μπροδήμα .

Σε δύο αντεπιθέσεις για τους γηπεδούχους χάθηκαν δύο μεγάλες ευκαιρίες με τους Κέλλη και Μπροδήμας με σουτ που έφυγαν ελάχιστα άουτ.

Άριστη η διαιτησία του Δρούζα και των βοηθών του.

Ποσειδών Διδύμων : Αλευράς, Μπροδήμας, (86΄Ν.Λαζάρου), Μπάρδης,(74΄Τσούλι),  Α.Αποστόλου, Σκαλτσάς, Οικονομόπουλος, Τρέσα, (84΄Ντάνιελ), Α.Λαζάρου, Παπασταύρου Κέλλης , Τσιπάς,

Αργοναύτης Νέας Κίου : Μαυρόγιαννης, Ρούμπος, Ευσταθίου, Καραντζούλης, Γαλάνης, Μανέτας, Τσαλαφός, (70΄Λιάγκρης), Βογιατζής, Λίτσο, (86΄Παπαιωάννου), Αιβαλιώτης, Πούτσης