Κυριακή 5 Νοεμβρίου 2023

Αγώνας -θρίλερ στο Βέλο.Η Κορωνίδα κέρδισε 58-59 τον Διαγόρα.

Τρίτη νίκη σε ισάριθμα παιχνίδια για την Κορωνις Λυγουριού που επικράτησε με σκορ 58-59 του Διαγόρα στο Βέλο. Οι φιλοξενούμενοι μετά τήν πρωτη περιοδο 18-17, είχαν συνεχώς το προβάδισμα με το ημίχρονο να κλείνει 31-37.

Στο Β μέρος και οι δύο ομάδες ήταν αρκετές άστοχες με τους γηπεδούχους να χάνουν την ευκαιρία να στείλουν το μάτς στην παράταση όταν αστόχησαν σε τριποντο σχεδόν στην εκπνοή με το σκορ 56-59.

Διαγόρας Βέλου: Καπώνης ,Παπαφιλης, Παύλου 5, Χρόνης 1,ΜπισμπΊκης  6, X.Τζάιδας  9,Αλ. Τζάιδας 13,Χριστοδούλου Βαλσάμης  11,  Μπράβος,Ντορμπάρης 12.

Κορωνίς Λυγουριού: Μπότσας  14, Κυριακής 4, Α. Κοντογιαννόπουλος 12, Κυριακής 5, Δενεσάκης 2, Πετρής , Ι.Κοντογιαννόπουλος,Καρασούλας  4,  Παπαδογιάννης,Χουντάλας 6, Π.Κοντογιαννόπουλος, Ιμαριάκμπε  12