Δευτέρα 18 Σεπτεμβρίου 2023

Με δύο γκολ του Καλογεράκη και ένα του Σαμαρά η Κορωνίδα 3-0 τον Ασκληπιό.

Στην επόμενη φάση του κυπέλλου Αργολίδας «πέρασε» η Κορωνίδα Κοιλάδας ύστερα από την νίκη της επί του Ασκληπιού με σκορ 3-0.

Και τα τρία γκολ της συνάντησαν μπήκαν στο δεύτερο ημίχρονο με πρωταγωνιστή τον Καλογεράκη (φωτό) ο οποίος πέτυχε δύο τέρματα.

Στο 66΄λεπτό ο 23χρονος επιθετικός των γηπεδούχων με σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Ρώτα ανοίγοντας το σκορ. Στο 73΄λεπτό ο Σαμάρας με τον ίδιο τρόπο παραβίασε την εστία του Ρώτα κλειδώνοντας την νίκη . Το τελικό 3-0 «έγραψε» και πάλι ο Καλογεράκης με σουτ μέσα από την περιοχή.

Αξιοσημείωτο είναι ότι για πρώτη φορά στην σύνθεση της Κορωνίδας ξεκίνησαν πολλοί νεαροί 16 & 17 ετών οι οποίοι θα είναι το μέλλον της ομάδας.

Κορωνίς Κοιλάδας : Πλατής,(85΄Πουλής),  Μπάλλα, Σαμαράς, Φλωρής, (57΄Στ.Μπάζος),Παππάς, Καλύβας, Γιαννακόπουλος, Φουρνάρος, Δ.Αλεξανδρής, Α.Αλεξανδρής, Καλογεράκης.

Ασκληπιός : Ρώτας, ΛαλιώτηςΜάντζαρης, (79΄Κυριάκης), Γκίκας, Μπέκας, Σεριανάι,(23΄Γεώργας),  Βενιζέλος, Γκάτσιος, Φερκάτι, Μετσάνι, Κιούσκου.