Δευτέρα 18 Σεπτεμβρίου 2023

Ισόπαλο με 1-1 έληξε το φιλικό παιχνίδι του Δρεπάνου με τον Ποσειδώνα Διδύμων.

Ισόπαλος με 1-1 έληξε ο φιλικός αγώνας που έγινε στο Δρέπανο μεταξύ του τοπικού Αστέρα και του Ποσειδώνα Διδύμων με τους δύο προπονητές να βλέπουν το επίπεδο ετοιμότητας που βρίσκονται οι ομάδες τους μία εβδομάδα πριν την έναρξη του νέου πρωταθλήματος.

Στο παιγνίδι η ομάδα του Ποσειδώνα προηγήθηκε στο 33΄λεπτό με πλασέ του Τσιπά μέσα από την περιοχή ύστερα από δέντρα του Μπροδήμα.

Οι γηπεδούχοι απάντησαν ένα λεπτό πριν το φινάλε του ημιχρόνου με σουτ του Τράγκα μέσα από την περιοχή .

Στο δεύτερο ημίχρονο οι δύο προπονητές έβαλαν τους αναπληρωματικούς για να δούν και αυτούς σε τι βαθμό ετοιμότητας βρίσκονται. Και οι δύο ομάδες έχουν πολλούς νεαρούς στο ρόστερ τους οι οποίοι πήραν την ευκαιρία να αγωνιστούν . Ενας από αυτούς είναι και ο αναπληρωματικός τερματοφύλακας των φιλοξενούμενων ο Μάριος Ρουτσάι ο οποίος απέκρουσε πέναλτι στα μέσα του δευτέρου ημιχρόνου.

Με απουσίες παρατάχθηκαν οι φιλοξενούμενοι αφού έλλειπαν για διάφορους λόγους ο Daniel , ο Κέλλης και ο Κλάιντι.