Πέμπτη 22 Δεκεμβρίου 2022

Ερμής Κιβερίου-Ποσειδώνας Διδύμων 2-1 (Βίντεο).

Την ήττα με 2-1 γνώρισε η ομάδα του Ποσειδώνα στο Κιβέρι από τον Ερμή στα πλαίσια της

12ης αγωνιστικής της Α1 Αργολίδας .

Οι γηπεδούχοι ευτύχησαν να προηγηθούν με 2-0 στα πρώτα δέκα λεπτά του αγώνα . Μόλις στο 2΄λεπτό ο Κομπόσης με ελεύθερο από την εστία του έστειλε την μπάλα στην περιοχή του Ποσειδώνα , χτύπησε στο οριζόντιο δοκάρι και στην επαναφορά ο Γιάννος με κεφαλιά έκανε το 1-0.Στο 10΄λεπτό ο Daniel βρέθηκε στο έδαφος με την μπάλα να χτυπάει στο χέρι του και ο διαιτητής Κόλιας έδειξε την βούλα του πέναλτι . Στην συγκεκριμένη φάση διαμαρτυρήθηκαν οι ποδοσφαιριστές του Ποσειδώνα . Το πέναλτι εκτέλεσε εύστοχα ο Αιβαλιώτης ανεβάζοντας τον δείκτη του σκορ στο 2-0. Οι φιλοξενούμενοι μείωσαν στο 37΄λεπτό όταν ο την ομάδα μας πέτυχε ο Μπροδήμας  ύστερα από ωραίο συνδυασμό με τον Τσιπά.

Ερμής Κιβερίου : Κομπόσης, Διαμαντής, Κουγιάς (44΄Σαραβάκος 88΄Μαστοράκης), Λυκομήτρος, Μίλης , Ισούφι,Σκαρπέτζος (64΄Λάμκια), , Μποζιονέλος, Αιβαλιώτης (64΄Καλαμπάκας), Γιάννος, Τσιώρος.

Ποσειδών Διδύμων  : Ι.Αποστόλου, Μπροδήμας, Μπάρδης, Daniel, Σκαλτσάς, Οικονομόπουλος, Κλ.Κάλα, Στ.Κάλα, Α.Αποστόλου, Κέλλης ,Τσιπάς.