Κυριακή 17 Οκτωβρίου 2021

Αδικη ήττα για τον Α.Ο.Ερμιονίδας. Εχασε από τον Α.Ο.Μυκόνου με 89-85 στις λεπτομέρειες.(Φωτό-Βίντεο).

Ξεκίνημα με το αριστερό για την ομάδα του Α.Ο.Ερμιονίδας η οποία έχασε από τον Α.Ο.Μυκόνου στην Ερμιόνη με σκορ 89-85.

Είναι κρίμα γιατί ο ΑΟΕ έκανε ένα εκπληκτικό παιγνίδι και έχασε τον αγώνα στα τελευταία λεπτά .

Στο πρώτο δεκάλεπτο η ομάδα της Ερμιονίδας έπαιξε εκπληκτικό μπάσκετ και προηγήθηκε με εννέα πόντους  χάρη στην ευστοχία από την γραμμή των τριών πόντων.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο η ομάδα της Μυκόνου ισορρόπησε τον αγώνα ήταν πιο εύστοχη στην τελική της προσπάθεια. Το ημίχρονο τελείωσε ισόπαλο 45-45.

Στο τρίτο δεκάλεπτο οι φιλοξενούμενοι έπαιξαν εκπληκτικά και  με τρομερά ποσοστά ευστοχίας προηγήθηκαν με 13 πόντους διαφορά .

Στο τέταρτο δεκάλεπτο οι γηπεδούχοι  με πολύ καλή άμυνα ροκάνισαν το σκορ και τρία λεπτά πριν το φινάλε ισοφάρισαν σε 84-84. Δύο άστοχες βολές από την Ερμιονίδα έδωσαν την δυνατότητα στην Μύκονο να σκοράρει και να πάρει το πρώτο ροζ φύλλο της χρονιάς.

Κορυφαίοι από την Ερμιονίδα ο Πελεκάνος με 24 πόντους, ο Τσιαμπάς με 21 , ο Χονρόπουλος με 16 χωρίς να υστερήσουν οι υπόλοιποι.

Από τον Α.Ο.Μυκόνου ο Καράμπουλας με 21 και ο Τσιάμης με 16.

Δεκάλεπτα :31-22,   45-45, 56-69,85-89.

Διαιτητές : Κουτσοδήμος-Μπακετέα

Α.Ο.Ερμιονίδας (Α.Καλαιτζάκης) : Ευστρατίου, Αγγελής  12, Χονδρόπουλος  16 (4), Πελεκάνος 24 (3), Τσιαμπάς 21 (2), Αν.Πουλής 5 (1), Μπουκουβάλας 2, Ηλιάδης, Μπινιάρης 3, Ι.Πουλής 2, Σαιντί.

Α.Ο.Μυκόνου : (Α.Δελαπάσχος): Στάνκοβιτς, Αγγελακόπουλος 8, Καραμανλής 9 (3), Μόρτζος  10 (1), Καράμπουλας 21(2), Τσιάρας  11 )1), Πάπας 3 (1), Μακρής 6, Τσάμης 16 (1), Κατσαρέας, Ονάσογλου 4, Wamba, Μπέλης 1.