Κυριακή 17 Οκτωβρίου 2021

Παναργειακός -Κορωνίδα Κοιλάδας 4-2.

Την ήττα με 4-2 γνώρισε η Κορωνίδα Κοιλάδας στο Αργος από τον Παναργειακό στα πλαίσια της πέμπτης αγωνιστικής του δευτέρου ομίλου της Α1 Κατηγορίας.
Ο Παναργειακός ήταν καλύτερος σε όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού, έκλεισε το ημίχρονο με 3-0 με τα γκολ των Μαρίνη με απευθείας φάουλ στο 18 λεπτό ,του Παπασπύρου με ωραία ατομική προσπάθεια στο 22 λεπτό και του Θεοδοσιάδη με ωραίο σούτ από τα πλάγια στο 26 λεπτό. Το 4-0 σημείωσε ο Μπλάτσος στο πρώτο λεπτό του β ημιχρόνου ,από ασιστ του Παπασπύρου.
Η ομάδα της Κορωνίδας μείωσε με σουτ του Αλεξανδρή και στο 57΄λεπτό ο Juvi με εκπληκτική εκτέλεση φάουλ έκανε το τελικό 4-2 (βίντεο).
Να σημειωθεί ότι το παιχνίδι έγινε υπό καταρρακτώδη βροχή.

Παναργειακός : Κομπόσης, Διαμαντής, Σελλής,Καλογερόπουλος, Καραμάνος, Μανδύλης,( 58΄Β.Φλεβάρης), Μαρίνης, Παπασπύρου,( 88΄Ε.Φλεβάρης), Boris, ( 88΄Καραργύρης), Μπλάτσος,( 88΄Τζαζ), Θεοδοσιάδη ( 69΄Βρόσγος).
Κορωνίδα Κοιλάδας : Αλευράς, Σχοινάς, Ζέρια ,Μπασιμακόπουλος, Μέγας, Γιαννακόπουλος. Ν.Λούμης, ( 46΄Ελένης), Juvi, Αλεξανδρής , Κυριακόπουλος, (69΄Στάφα).Κ.Μπάζος.