Τετάρτη 27 Μαρτίου 2013

ΕΡΜΙΟΝΙΔΑ 2012-ΕΡΜΗΣ ΚΙΒΕΡΙΟΥ 4-3

Την νίκη με το αγγλικό σκορ 4-3 πήρε η Ερμιονίδα 2012 απέναντι  στο Κιβέρι  μία αδιάφορη ομάδα η οποία έχει βγει εκτός
στόχων πρωταθλήματος.  Η ομάδα του Λουκά Κούρου προηγήθηκε στο 8 λεπτό με πλασέ του Σαρρή ύστερα από σέντρα του Κιρβαλίζε. Η Ερμιονίδα απάντησε σχετικά γρήγορα με δύο γκολ να γυρίσει τον αγώνα υπέρ της. Στο 26 λεπτό ο Λαζάρου ισοφάρισε με πλασέ μέσα από την περιοχή και δύο λεπτά αργότερα ο Σχοινάς έδωσε την πρωτοπορία στην ομάδα του Κοτταρά με πλασέ μέσα από την περιοχή.  Στο 81 λεπτό ο Β. Δημαράκης με σουτ έκανε το 3-1 για να μειώσει στο επόμενο λεπτό με σουτ του Σαρρή. Στο 91 λεπτό ο Σχοινάς με σουτ έκανε το 4-2 και στο 93 λεπτό ο Κεχαγιάς με σούτ διαμόρφωσε το τελικό 4-3.
Διαιτητής της συνάντησης ήτα ο Δ.Σκιαδάς.
ΕΡΜΙΟΝΙΔΑ 2012 : Λάσκαρης, Παπανδριανού ( 90 Βλαχογιάννης), Χρήστο, Β.Διαμαντής, Καραγιάννης,Β. Δημαράκης, ( 22 Λαζάρου), Σκεντεράϊ, Τσάβο, Κοροντίνης,( 65 Β.Ε.Δημαράκης),  Τζιέρης, Σχοινάς.
ΚΙΒΕΡΙ : Παναγάκος, Φλεβάρης, Σχίζας,( 63 Ντούτσος) , Φίλης, Σελλής,( 75 Ben Oumar),  Ταμπάκης, Βαρβουλέτος,( 46 Kexagi;aw),  Orlu, Αρδάμης, Κιρβαλίτζε, Σαρρής.