Κυριακή 24 Μαρτίου 2013

ΠΕΛΟΠΑΣ ΚΙΑΤΟΥ-ΕΝΩΣΗ ΕΡΜΙΟΝΙΔΑΣ/1-3 (0-2)

Με τον Νίκο Μακρίδη σε μεγάλα κέφια η Ένωση Ερμιονίδας κέρδισε μέσα στο Κιάτο τον τοπικό Πέλοπα με
1-3. Ο 23χρονος επιθετικός πέτυχε δύο τέρματα και το τρίτο ο Μιχαλάκης.  Το σκορ άνοιξε στο 39 λεπτό όταν ο Κάλφας σέντραρε από  δεξιά η μπάλα έφτασε στον Βελέντζα πού από λάθος η μπάλα πήγε στο δοκάρι και στην επαναφορά ο Μακρίδης με σουτ έκανε το 0-1. Στο 44 λεπτό έγινε μια μπαλιά από το κέντρο του γηπέδου στον Μιχαλάκη πού μπήκε στην περιοχή πέρασε και τον Κουρούμαλη και έκανε το 0-2. Στο 54 ο ΣτάΪκος πάσαρε στον Μακρίδη και ο τελευταίος με δυνατό σούτ έστειλε την μπάλα στο « γαμα» του Κουρούμαλη κάνοντας το 0-3. Στο 79 λεπτό ο Μπούκης με απευθείας εκτέλεση φάουλ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Πονηρού κάνοντας το τελικό 1-3

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Λαμπαδαρίου (Πειραιά)

ΠΕΛΟΠΑΣ ΚΙΑΤΟΥ (Βασίλης Τζαλακώστας): Κουρούμαλης, Ντερτιλής (58' Σελλάς), Μιχαλόπουλος, Σταύρου (65 Γκουγκουλής), Βελέτζας (71' Αντωνόπουλος), Παπαϊωάννου, Πετρόπουλος, Χουσελάς, Λυμπερόπουλος, Μπούκης, Λίλιος

ΕΝΩΣΗ ΕΡΜΙΟΝΙΔΑΣ (Δημήτρης Σπανός): Πονηρός, Παπανικολάου (18. λ.τρ. Κάλφας), Σαμαράς (65 Μπούρος), Τσώνης, Μουκίδης, Κιοσσές, Στάικος, Συμελίδης, Μακρίδης, Δήμας, Μιχαλάκης (74' Cristo)