Τετάρτη 27 Μαρτίου 2013

ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΤΩΝ ΣΠΕΤΣΩΝ ΣΤΗΝ Α1 ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ ΜΕ ΑΝΕΤΗ ΝΙΚΗ ΕΠΙ ΤΩΝ ΝΕΩΝ ΤΟΥ ΠΑΡΝΑΓΕΙΑΚΟΥ ΜΕ 0-3

Δύο γκολ ο Muho στην Λέρνα

Την επιστροφή του στην Α1 Αργολίδας εξασφάλισε και μαθηματικά η Μπουμπουλίνα Σπετσών ύστερα από την άνετη νίκη της στο γήπεδο της
Λέρνας επί των Νέων του Παναργειακού με 0-3. Το σκορ άνοιξε για τους «νησιώτες « ο Muho στο 25 λεπτό με σουτ μέσα από την περιοχή. Αυτό ήταν και το σκορ του πρώτου ημιχρόνου. Στο 65 λεπτό ωραίος συνδιασμός Muho και Thanou ο τελευταίος με δυνατό σουτ έστειλε την μπάλα στο «γάμα» του Κυριακόπουλου κάνοντας το 0-2. Στο 75 λεπτό ο Ζουμπουλάκης με σουτ έστειλε την μπάλα στο δοκάρι των γηπεδούχων.Στο 87 λεπτό ο Muho ύστερα από κόρνερ με κεφαλιά διαμόρφωσε το τελικό 0-3. Στην φάση αυτή η γηπεδούχοι ζήτησαν επιθετικό φάουλ.

ΕΡΑΣΙΝΟΣ/ΝΕΟΙ ΠΑΝΑΡΓΕΙΑΚΟΥ : Κυριακόπουλος, Παναγιώτου, Μουγιακάκος, Στρατηγάκης, ( 60 Παναγόπουλος), Μαυρομάττης, Πούλος, Πάνος, ( 60 Γ.Βερβενιώτης),  Κοσμάς, Καρούτης, Γιάρας, Παπαμάρκου, ( 70 Β.Βερβενιώτης).

ΣΠΕΤΣΕΣ : Μουράτης, Kubeja, Μάστορας, Κρεμμύδας, Βιγκλιάρης, Παπαδέας, Ζουμπουλάκης, Τριπολιτσιώτης, Κουμπόγιωργας, Muho, Thano.