Πέμπτη 21 Δεκεμβρίου 2023

Πρώτη ήττα στα Δίδυμα ο Ποσειδώνας από τον Ερμή Κιβερίου δια...... σφυρίχτρας Καπετάνιου.

Την πρώτη του ήττα στο γήπεδο του για την φετινή αγωνιστική περίοδο γνώρισε η ομάδα του Ποσειδώνα από τον Ερμή Κιβερίου με σκορ 1-0.

Από τους γηπεδούχους υπάρχουν πολλά παράπονα από την διαιτησία του Παναγιώτη Καπετάνιου που όπως υποστηρίζουν έκλεισε τα μάτια στο 60΄λεπτό σε ανατροπή του Τσιπά από τον Μίλη μη καταλογίζοντας την εσχάτη των ποινών.

Στο αγωνιστικό κομμάτι το γκολ που έκρινε τον αγώνα μπήκε στο 36΄λεπτό όταν ο Διαμαντής έβγαλε σέντρα από δεξιά και ο Γιάννος από το σημείο του πέναλτι με πλασέ πέτυχε το μοναδικό γκολ του αγώνα .

Ποσειδώνας Διδύμων : Αλευράς, Χασκάι, Τσούλι, (70΄Προσίλης), Κάλα, Σκαλτσάς, Οικονομόπουλος, Τρέσα,(85΄Ντάνιελ) Α.Λαζάρου, Παπασταύρου, Κέλλης.Τσιπάς

Ερμής Κιβερίου : Σκλαβούνος, Διαμαντής, Μίλης, Γκρίτζαλης, Κατσίρης, Καλύβας, (75΄Κουτσούκος), Σκαρπέτζος, Μποζιονέλος, (85΄Μούτσας ),Βαρβουλέτος, (75΄Σαραβάκος),Γιάννος, Τσιώρος.