Σάββατο 27 Οκτωβρίου 2018

Α.Ο.Ερμιονίδας-Α.Ο.Ξυλοκάστρου 70-55

Τρίτη συνεχόμενη νίκη για τον Α.Ο.Ε. στο πρωτάθλημα αντρών της ΕΣΚΑΚ.

ΑΟΕ ξεκίνησε νωθρά τον αγώνα και βρέθηκε πίσω στο δεκάλεπτο με 12-16 στο δεύτερο προσπάθησε να αλλάξει τον ρυθμό αλλά δεν τα κατάφερνε κάτι η απουσία του Πέτρου Ευστράτιου κάτι η επανεμφάνιση του Παναγιώτη Ευστρατίου και κάτι η απουσία φιλικών δεν βοηθούσε την κατάσταση.Ο τραυματισμός όμως όχι ευτυχώς σοβαρός και η αποχώρηση του Πάγκαλου και η απόλυτη ευστοχία με τέσσερα συνεχόμενα τρίποντα άνοιξε την ψαλίδα στο σκορ και τα υπόλοιπα ήταν τυπική διαδικασία.
Στο ημίχρονο οι παίκτες του ΑΟΕ μπήκανε φορτσάτοι και με όπλο την άμυνα έφτασαν τη διαφορά στους 20 πόντους.
Επόμενη αγωνιστική η ομάδα του ΑΟΕ ταξιδεύει στο Άστρος να αντιμετωπίσει την πάντα επικίνδυνη στην έδρα της ομάδα του Πήγασου και μετά ακολουθεί το ντέρμπι με τον Τήρωνα.

Δεκάλεπτα : ( 12-16)(31-16) 43-32 (20-11)(7-12) 70-55

Διαιτητές: Τσιραμανές - Κατσαρός

Α.Ο.ΕΡΜΙΟΝΙΔΑΣ (Διαμαντόπουλος - Σκορδής) : Μπουκουβάλας,Αγγελής 14(2),Θωμάς 10,Προσίλης 8(2),Γκολέμης 13(3),Κατσάβελας,Δεβελέκος,Αμπάλοφ,Ευστρατίου Παν. 11,Μιχαηλίδης,Κορίζης 12,Πουλής 2.

Α.Ο.Ξυλοκάστρου (Μάρκελλος) : Ρήγας 9(3),Μενούνος,Μίαρης,Σκαζάς 24(4),Καγιόπουλος 1, Γιουρούκος 6,Κανατάς 4,Στούκας 6,Γκιόλης 1,Πάγκαλος 4.