Κυριακή 21 Οκτωβρίου 2018

Αρατος Κιάτου-Α.Ο.Ερμιονίδας 58-67

Τα εύκολα δύσκολα έκανε χθες ο Αθλητικός Όμιλος Ερμιονίδας αλλά παρόλα αυτά κατάφερε
να κερδίσει με σκορ 58-67.Στο πρώτο ημίχρονο χωρίς ζωντάνια και χωρίς διάθεση για άμυνα βρέθηκαν πίσω στο σκορ με τέσσερις πόντους ενώ η διαφορά είχε πλησιάσει και διψήφιο αριθμό.Στο δεύτερο ημίχρονο με δυνατή άμυνα (στο τρίτο δεκάλεπτο δέχτηκαν εννιά πόντους) και με αιχμές στην επίθεση τους Θωμά και Αγγελή και με καθαρό μυαλό από όλους κατάφεραν να φτάσουν στην νίκη.Επόμενη αγωνιστική με την ομάδα του Ξυλοκάστρου στην Ερμιόνη το επόμενο Σάββατο στις 17.00.

Δεκάλεπτα : (19-16)(17-16) 36-32 (9-18)(13-17) 58-67
Διαιτητές: Σταματόπουλος - Μασούρης
Α.Ο.ΕΡΜΙΟΝΙΔΑΣ (Διαμαντόπουλος - Σκορδής) : Ευστρατίου Π. 9(1);Αγγελής 19(2),Θωμάς 18(2),Προσίλης 6(1),Γκολέμης 11(1),Κατσάβελας,Ζώτος,Αμπάλοφ,Μιχαηλίδης,Κορίζης ,Πουλής 4.
ΑΡΑΤΟΣ 1893 ΚΙΑΤΟΥ (Ζαρρής) : Μπάμπης 7(1),Ψυχογιός 8(1),Μαθιόπουλος,Νάκος,Χάβδουλας 2,Λάκοφ 12(2),Κουλουκάκης,Νίκας 18(2),Μπισμπίκης,Χριστοδούλου 11(1),Δριτσόπουλος.