Παρασκευή 26 Οκτωβρίου 2018

Ποσειδώνας Διδύμων-Δρεπανιακός Αστέρας 0-2 : Στιγμές του αγώνα

Την ήττα με 2-0 γνώρισε την Κυριακή στο γήπεδο του Διδύμου από τον Αστέρα Δρεπάνου ο Ποσειδώνας με σκορ 2-0. Και τα δύο γκολ μπήκαν στο πρώτο ημίχρονο. Στο 33΄ λεπτό ο Βλάχος για τους φιλοξενούμενους άνοιξε το σκορ και οκτώ λεπτά αργότερα ο Μανιάτης με σουτ διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του. Στο δεύτερο γκολ του Δρεπάνου οι ποδοσφαιριστές του Ποσειδώνα διαμαρτυρήθηκαν για οφσάιντ του σκόρερ. Η ομάδα του Ποσειδώνα θα μπορούσε να είχε μειώσει το σκορ στο 85΄λεπτό όταν ο Αποστόλου ανατράπηκε από τον Μαούρη και το ολοκάθαρο πέναλτι έδωσε ο διαιτητής Τσιτουρίδης. Το εκτέλεσε ο ίδιος ο Αποστόλου όμως ο τερματοφύλακας του Δρεπάνου Αραμπός απέκρουσε . Στην συγκεκριμένη φάση ο τερματοφύλακας του Δρεπάνου πάνω στους πανηγυρισμούς του αυτοτραυματίστικκε και την θέση του πήρε ο αρχηγός της ομάδας των φιλοξενούμενων Γκιαούρης.