Σάββατο 4 Δεκεμβρίου 2021

Κορωνίδα Κοιλάδας-Παναυπλιακός 4-1.

Σε παράσταση για ένα ρόλο μετέτρεψε τον σημερινό αγώνα με τον Παναυπλιακό η Κορωνίδα Κοιλάδας  τον οποίο κέρδισε με σκορ 4-1 ενώ το σκορ θα μπορούσε να ήταν σε διψήφιο νούμερο εάν οι επιθετικοί των «κυανόλευκων» ήταν πιο αποτελεσματικοί στην τελική τους προσπάθεια .

Η ομάδα του Παπαυπλιακού φάνηκε στο πρώτο τέταρτο του αγώνα όπου και κατάφερε να πετύχει πρώτος το γκολ και στα υπόλοιπα 75 λεπτά είχε παθητικό ρόλο αφού με δυσκολία πέρναγε την σέντρα προς την αντίπαλη περιοχή .

Οι κυριότερες φάσεις του αγώνα .

Στο 12΄λεπτό οι φιλοξενούμενοι εκτέλεσαν φάουλ με τον Λάμπρου να αποκρούει δύσκολα και στην επαναφορά ο Κουτσόπουλος με  πλασέ άνοιξε το σκορ .

Στο 19΄λεπτό ο Σχοινάς εκτέλεσε από δεξιά φάουλ στο δεύτερο δοκάρι όπου εκεί ο Μπασιμακόπουλος με κεφαλιά έφερε τον αγώνα στα ίσια.

Στο 20΄λεπτό νέα μεγάλη ευκαιρία για την Κορωνίδα όταν ο Αλεξανδρής με σουτ έξω από την περιοχή έστειλε την μπάλα από το  δεξί δοκάρι του Συγρίμη

Στο 22΄λεπτό πλασέ του Γιαννακόπουλου μέσα από την περιοχή η μπάλα έφυγε ελάχιστα δίπλα από το αριστερό δοκάρι άουτ.

Στο 25΄λεπτό μακρινό σουτ του Ζίου  έδιωξε δύσκολα σε κόρνερ ο Λάμπρου.

Στο 29΄λεπτό μετά από φάση διαρκείας στα καρέ του Παναυπλιακού ο Γιαννακόπουλος με πλασέ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Σιγρίμη κάνοντας το 2-1.

Στο 34΄λεπτό δυνατό σουτ του Ελένη έξω από την περιοχή έδιωξε δύσκολα στην δεξιά του γωνία ο Συγρίμης .

Στο 42΄ σουτ του Κυριακόπουλου , η μπάλα ελάχιστα δίπλα από το δεξί δοκάρι του Συγρίμη άουτ.

Στο 55΄λεπτό νέο σουτ του Κυριακόπουλου , η μπάλα λίγο έξω από τα δοκάρια .

Στο 58΄λεπτό ο Γιαννακόπουλος εκτέλεσε φάουλ από αριστερά , κεφαλιά του Juvi ελάχιστα έξω.

Στο 61΄λεπτό πλασέ του Αλεξανδρή από το σημείο του πέναλτι η μπάλα ελάχιστα άουτ.

Στο 64΄λεπτό  δυνατό σουτ του Juvi η μπάλα τράνταξε το οριζόντιο δοκάρι.

Στο 70΄κεπ΄το πλασέ του Juvi η μπάλα ελάχιστα άουτ

Στο 72΄λεπτόσέντρα του Γιαννακόπουλου στο δεύτερο δοκάρι , εκεί ο Σχοινάς με πλασέ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για να γίνει το 3-1.

Στο 91΄λεπτό ο  Μπέτα  με πλασέ μέσα από την μικρή περιοχή  έκανε το 4-1.

Κορωνίδα Κοιλάδας : Λάμπρου, Σχοινάς,( 87΄Δ.Αλεξανδρής),  Βάθης,(58΄Μπέτα),  Ζέρια, Μπασιμακόπουλος, Ελένης, Γιαννακόπουλος, Κουτσοποδιώτης,( 80΄Αποστόλου),  Juvi ,( 87΄Στάφα), Α. Αλεξανδρής , Κυριακόπουλος (80΄Τόκας).

Παναυπλιακός : Συγρίμης, Πιτσιγαυδάκης, Κασνέτι, Ζίου, Ροσιόρ, Ζαφείρης, Παπγεωργόπουλος, Τσιάπας, Γκολέμης, Μπεντούλης, Κουτσόπουλος.