Δευτέρα 29 Νοεμβρίου 2021

Α.Ο.Ερμιονίδας -Α.Ο.Πεύκης 49-69.

Την ήττα ,με 49-69 γνώρισε ο Α.Ο.Ερμιονίδας στο γήπεδό του από την ομάδα της Πεύκης . Αισθητή η απουσία του Πελεκάνου για τους γηπεδούχους αλλά και η απουσία του Αγγελή στο δεύτερο ημίχρονο ο οποίος ένιωσε ένα τράβηγμα και έμεινε στον πάγκο.

Ο αγώνας ξεκίνησε με τους γηπεδούχους να βρίσκονται κοντά στο σκορ στο πρώτο ημίχρονο με έξι πόντους διαφορά ενώ στο δεύτερο η ανωτερότητα της Πεύκης ήταν εμφανείς αφού τελείωσε το τρίτο δεκάλεπτο με +17 και το τέταρτο στους +20.

Επόμενος αγώνας για την Ερμιονίδα είναι την Τετάρτη 1 Δεκεμβρίου στις 6 το απόγευμα στο κλειστό της Ερμιόνης με αντίπαλο την Νίκη Αμαρουσίου στον εξ αναβολής αγώνα της πέμπτης αγωνιστικής .

Την επόμενη αγωνιστική (8η) η ομάδα θα κάνει το προγραμματισμένο της ρεπό.

Τα δεκάλεπτα: 17-15, 26-32, 38-55, 49-69

Διαιτητές :  Χριστοδουλάκης-Μπαβέλας

Α.Ο.Ερμιονίδας (Α.Καλαιτζάκης): Ευστρατίου 10, Αγγελής 6 (1),Χονδρόπουλος 3, Τσιαμπάς 4, Α.Πουλής 15, Μπουκουβάλας, Ηλιάδης, Μπινιάρης  9, Λαλούσης, Ι.Πουλής, Ζώτος 2.

Α.Ο.Πεύκης (Κτιστάκης, Γράβαλος, Αλεξιάδης):Λέζος 3 (1), Τσακίρης 17 (1), Αποστολίδης 2, Κορκοσούρας 9 (3), Καραδολάμης 7 (1), Πατσατζόπουλος 6, Φιλιππόπουλος 14 (1), Τσούπρος 3, Σκάνδαλος 6, Υφαντής 2, Ζουρμπάκης , Εξαρχος.