Δευτέρα 29 Νοεμβρίου 2021

Με γκολ του Juvi η Κορωνίδα Κοιλάδας απέδρασε από το Δρέπανο με 1-0.

Φωτό Αρχείου -Από τον αγώνα του πρώτου γύρου

Σπουδαία νίκη πήρε η Κορωνίδα Κοιλάδας στο Δρέπανο επί του τοπικού Αστέρα με σκορ 1-0

και εδραιώθηκε στην Τρίτη θέση της βαθμολογίας τρείς βαθμούς πίσω από τον Παναργειακό και Αργοναύτη.

Ο αγώνας δεν διεκδικεί δάφνες ποιότητας αφού γίνανε ελάχιστες φάσεις. Σε μία από αυτές στο πρώτο ημίχρονο και συγκεκριμένα στο 27΄λεπτό ο Juvi με απευθείας εκτέλεσε φάουλ σημάδεψε το δοκάρι του Αραμπού. Στην συνέχεια η Κορωνίδα είχε την κατοχή αλλά χωρίς να δημιουργήσει φάσεις.  Το γκολ που έκρινε τον αγώνα πέτυχε στο 60΄λεπτό ο Juvi με ατομική ενέργεια και σουτ από μακριά . Οι  γηπεδούχοι απείλησαν στο 92΄λεπτό με τον Καλιάνο.

Εύκολο απόγευμα για τον διαιτητή Μαυροκορδόπουλο

Δρεπανιακός Αστέρας : Αραμπός, Μάουρης, Κάτσης, Κράκουλι, ( 77΄ Κυριακίδης) , Δ.Γκιαούρης, Διαμαντής, Μελάνης, Καλιάνος, Καρούτζος,Μ. Γκιαούρης,(90΄Καζάς),  Δαγρές.

Κορωνίδα Κοιλάδας : Αλευράς, Σχοινάς, Μπασιμακόπουλος, Ζέρια, Λούμης,(36΄Ελένης),  Μέγας, Γιαννακόπουλος, Κουτσοποδιώτης , (88΄Κοντοβράκης), Juvi, Αλεξανδρής, Κυριακόπουλος (77΄Βάθης).