Πέμπτη 19 Αυγούστου 2021

Την ήττα με 62-52 από τον Κάδμο Θήβας γνώρισε ο Α.Ο.Ερμιονίδας.

Με το αριστερό ξεκίνησε τους αγώνες του  στην προκριματική φάση του Πανελλήνιου πρωταθλήματος η ομάδα του Α.Ο.Ε. αφού έχασε από τον Κάδμο Θήβας με 62-52.

Ο Α.Ο.Ε. μέχρι το τρίτο δεκάλεπτο βρισκόταν μπροστά στο σκορ όμως στο τέταρτο η ομάδα της Θήβας ανέβασε κατακόρυφα την απόδοσή της στο β’ ημίχρονο και με μπροστάρη τον Τούτουζα πήρε διαφορά ασφαλείας στο σκορ και μαζί τη νίκη!

Στο πρώτο ημίχρονο ο Α.Ο.Ερμιονίδας  είχε ένα μικρό προβάδισμα στο σκορ (33-31), ενώ στο ίδιο πέμπτο πήγε το ματς μέχρι το 30′ (49-48).

Στην τελευταία περίοδο ο Κάδμος έπαιξε εντυπωσιακή άμυνα και με επιμέρους σκορ 3-14 έφτασε στη νίκη με 52-62.

Πρώτος σκόρερ τον Κάδμο ήταν  ο Λουκάς Μπόγρης με 15 πόντους, και τον ακολούθησαν οι Θανάσαινας, Ζυγομήτρος, Γιώργος Μπόγρης και Τούτουζας.

Πρώτος σκόρερ για τον Α.Ο.Ε. ήταν ο Ηλιάδης με 12 πόντους με δύο  τρίποντα και τον ακολούθησαν ο Αν.Πουλής και Ζώτος με 11.

Διαιτητές: Μαρινάκης-Μακρόπουλος.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 17-13, 33-31, 49-48, 52-62.

Α.Ο.ΕΡΜΙΟΝΙΔΑΣ (Καλαϊτζάκης): Ζώτος 11 (2), Φλώρος, Κυρίτσης, Μαρογιάννης, Πουλής Αν. 10, Πουλής Ανδρ. 11, Ηλιάδης 12 (2), Λαλούσης 8 (2), Σκούρτης, Καλογιάννης.

ΚΑΔΜΟΣ θΗΒΑΣ (Αναστασίου-Τσάλεζας): Θανάσαινας 13 (1), Φίλης, Μπόγρης Γ. 10 (2), Ευαγγελίου, Σκούμας 2, Αναστασίου Δ.Μ., Ζυγομήτρος 12, Τούτουζας 10 (1), Μπόγρης Λ. 15, Μπότσης, Ευαγγελίου Γιουρκ.

Σήμερα ο Α.Ο.Ε.αγωνίζεται στις  19:30 με τον ΣΔΥ Τρριπόλεως.