Σάββατο 22 Απριλίου 2023

Α1 Αργολίδας (29η Αωνιστική):Τα αποτελέσματα τωων αγώνων του Σαββάτου

Τα αποτελέσματα τωων αγώνων του Σαββάτου στην Α1 Αργολίδας .

Νίκη με πολλά γκολ θέλει ο Αιολικός στο Κρανίδι απέναντι στην Ερμιονίδα για να ελπίζει στον τίτλο.

Στην δύσκολη έδρα της Ερμιονίδας θα δοκιμαστεί ο Αιολικός μια στροφή πριν τη λήξη του πρωταθλήματος

Ο Δημήτρης Παπαφράγκος υποψήφιος με τη "Δυνατή Ερμιονίδα"

Ο Δημήτρης Παπαφράγκος γεννήθηκε, μεγάλωσε και κατοικεί μόνιμα στην Ερμιόνη.

Κομπλέ η Ερμιονίδα ενόψει Αιολικού στο Κρανίδι.

Με πρωινή προπόνηση στο γήπεδο του Κρανιδίου ολοκληρώθηκε η προετοιμασία της

Ερμιονίδα-Αιολικός : Η προιστορία των δύο ομάδων

Τον τελευταίο εντός έδρας αγώνα της για την φετινή αγωνιστική περίοδο θα δώσει η ομάδα

Στις 29/4 γιορτάζουμε την Παγκόσμια Ημέρα Χορού με την Χορ.Ομάδα του Δήμου Ερμιονίδας.

Και μετά τις διακοπές του Πάσχα, επανερχόμαστε στα μαθήματα χορού όπως έχει

Τετάρτη 19 Απριλίου 2023

Κύπελλο Αργολίδας: Κέρδισαν και βλέπουν τελικό Φοίνικας και Παναργειακός.

Με τους πρώτους αγώνες της ημιτελικής φάσης συνεχίστηκε το κύπελλο Αργολίδας . Οπως

Γ΄Εθνική (4ος Ομιλος) : Οι ορισμοί των διαιτητών της 25ης αγωνιστικής .

Πραγματοποιήθηκε την Τετάρτη (19/04) η κλήρωση των διαιτητών της

Γ΄Εθνική (4ος Ομιλος): Δεν κατεβαίνουν να αγωνιστούν ΑΠΣ Πάτραι και Γαστούνη με Ιάλυσο και Μύκονο αντίστοιχα.

Με δύο αγώνες λιγότερους θα διεξαχθεί η 25η αγωνιστική στον τέταρτο όμιλο της Γ΄Εθνικής.

Σάββατο 15 Απριλίου 2023

Την Δευτέρα (17/04) η γιορτή Τουλίπας στα Δίδυμα Ερμιονίδας.

Η Γιορτή της Τουλίπας στα Δίδυμα Ερμιονίδας στην Αργολίδα θα πραγματοποιηθεί τη Δευτέρα

Ε.Π.Σ.Αργολίδας : Οι Πασχαλινές Ευχές!!

Οι Πασχαλινές Ευχές από την Χορευτική Ομάδα του Δήμου Ερμιονίδας.

"Οι άνθρωποι καταδίκασαν τον Θεό σε θάνατο. Ο Θεός όμως με την Ανάστασή Του

Α1 Αργολίδας : Σταθερά στην πρώτη θέση των σκόρερ ο Καραργύρης

Δύο αγωνιστικές πριν το φινάλε του φετινού πρωταθλήματος και όπως όλα δείχνουν ο Ζώης

Οι Ευχές από τον Δήμαρχο Ερμιονίδας Γιάννη Γεωργόπουλο!

Οι Ευχές από το Sport-Ermionida

Τρίτη 11 Απριλίου 2023

Ο Χρήστος Τορβάς υποψήφιος με τη "Δυνατή Ερμιονίδα"

Η παράταξή μας μεγαλώνει και ενισχύεται αφού, από σήμερα μαζί μας είναι ο Κοινοτικός

Πήρε το UEFA Β ο προπονητής του Ποσειδώνα Διδύμων Δημήτρης Κούσης!

O  προπονητής Ποσειδώνα Διδύμων Δημήτρης  πέρασε με επιτυχία τις εξετάσεις για

Ευχές από το ηλεκτρονικό περιοδικό ERmionida MAGazine

Πασχαλινές Ευχές από τον Τάσο Λάμπρου.

Ευχές για το Πάσχα από το Δήμο Ερμιονίδας

Χωρίς Φερεκίδη στην Ν.Επίδαυρο η Ερμιονίδα κόντρα στον Φοίνικα

Η ΑΕ Ερμιονίδας ολοκλήρωσε τη Μεγάλη Τρίτη (11/04) την προετοιμασία της για το παιχνίδι στη

Δευτέρα 10 Απριλίου 2023

Γ΄Εθνική (4ος Ομιλος): Ολοι οι σκόρερ

Στο +4 παραμένει η διαφορά μεταξύ του Γ.Μπαρμπαρούση της Ρόδου και του Γ.Τσόφλιου της

Γ΄Εθνική (4ος Ομιλος) : Οι ορισμοί των διαιτητών της 24ης αγωνιστικής .

Πραγματοποιήθηκε την Δευτέρα  (10/04) η κλήρωση των διαιτητών της 24ης αγωνιστικής στον τέταρτο όμιλο της Γ΄

Δεν πάει στην Ρόδο ο Πανηλειακός

Τελικά, δε θα πάει να αγωνιστεί την προσεχή Τετάρτη ο Πανηλειακός στη Ρόδο.

Σάββατο 8 Απριλίου 2023

Ενωση Ερμιονίδας-Α.Ο.Πυλίου Κώ : Δηλώσεις Ιβάν Νεντέλκοβιτς (Βίντεο)

Δείτε σε βίντεο τις δηλώσεις του προπονητή της Ενωσης Ερμιονίδας Ιβάν Νεντέλκοβιτς

Ενωση Ερμιονίδας-Α.Ο.Πυλίου Κώ : Δηλώσεις του Δημήτρη Χρυσόπουλου (Α.Ο.Πυλίου Κώ)-Βίντεο

Δείτε τι δήλωσε αμέσως μετα το φινάλε του αγώνα της Ερμιονίδας με τον Α.Ο.Πυλίου Κώ ο

Ενωση Ερμιονίδας-Α.Ο.Πυλίου Κώ: Στιγμιότυπα του αγώνα (Βίντεο)

Δείτε σε βίντεο φάσεις και γκολ από τον νικηφόρο αγώνα της Ενωσης Ερμιονίδας επί του

Ξανακτύπησε το δίδυμο Τσόφλιος-Τριμπόνιας και η Ερμιονίδα 2-1 τον Α.Ο.Πυλίου.

Σπουδαία και πολύτιμη νίκη με σκορ 2-1 πέτυχε η ΑΕ Ερμιονίδας στο Δημοτικό γήπεδο

Γ΄Εθνική (4ος Ομιλος):Τα αποτελέσματα της 23ης αγωνιστικής (Ανανεώθηκε)

Τα αποτελέσματα της 23ης αγωνιστικής στον τέταρτο όμιλο της Γ΄Εθνικής.

Παρασκευή 7 Απριλίου 2023

Α.Ο.Κρανιδίου (Σκάκι): Πρωταθλήτρια ΕΣΣΠΕΠ για το 2023 η Λίτσα Αυδούλη

Το τριήμερο 31 Μαρτίου - 2 Απριλίου πραγματοποιήθηκαν στην Καλαμάτα τα ατομικά

Η ώρα της στέψης του πρωταθλητή πλησιάζει για τον μπασκετικό Αργοναύτη Νέας Κίου.

Σας περιμένουμε αυτό το Σάββατο 8 Απριλίου ,στις 19:00 στο Κλειστό Γυμναστήριο της Νεας

Χωρίς τον Τρέσα υποδέχεται τον Α.Ο.Πυλίου Κώ η Ερμιονίδα.

Με προπόνηση το μεσημέρι της Παρασκευής (07/04), στο Δημοτικό γήπεδο Κρανιδίου,

ΕΝ.ΔΗ.ΕΡ.: Ανακοίνωσε τους πρώτους επτά υποψηφίους .

Τους πρώτους επτά  υποψηφίους του συνδυασμού του ανακοίνωσε ο υποψήφιος δήμαρχος Τάσος Λάμπρου

Είμαστε δημότες του Δήμου Ερμιονίδας και είχαμε συμμετοχή στις διεργασίες  για την

Πάσχα στο Πορτοχέλι.

Έφτασε αυτή η όμορφη περίοδος του Πάσχα, μια περίοδος που η ψυχή μας μεταμορφώνεται,

Τετάρτη 5 Απριλίου 2023

Ο Δαμιανός Νάκος υποψήφιος με τη "Δυνατή Ερμιονίδα"

Υποδεχόμαστε σήμερα στη Δυνατή Ερμιονίδα το Δαμιανό Νάκο που γεννήθηκε και κατοικεί

Ήττα του Α.Ο.Ερμιονίδας στην Καλαμάτα με 96-53 και επιστροφή στο τοπικό.

Την ήττα με σκορ 96-53 γνώρισε στην Τέντα της Καλαμάτας από την ομάδα ΣΚ Καλαμάτα στα

Γ΄Εθνική (4ος Ομιλος) : Οι ορισμοί των διαιτητών της 23ης αγωνιστικής .

Πραγματοποιήθηκε την Τετάρτη  (05/04) η κλήρωση των διαιτητών της 23ης αγωνιστικής στον

Τρίτη 4 Απριλίου 2023

Γ΄Εθνική (4ος Ομιλος): Δε πάει Μυτιλήνη ο ΑΠΣ Πάτραι να αγωνιστεί με Αιολικό.

Δεν πάει στην Μυτιλήνη το Πάτραι για την αναμέτρηση της 22ης αγωνιστικής του 4ου ομίλου

Γ΄Εθνική μπάσκετ (1ος Ομιλος) : Ο Σταύρος Χονδρόπουλος του Α.Ο.Ερμιονίδας πρώτος σκόρερ του ομίλου.

Μετά και την ολοκλήρωση της κανονικής περιόδου στον πρώτο όμιλο του πρωταθλήματος της

Η Χρυσούλα Τσιρτσίκου - Σακελλαρίου υποψήφια με την "Δυνατή Ερμιονίδα"

Η Χρυσούλα Τσιρτσίκου - Σακελλαρίου ανανεώνει και πάλι την υποψηφιότητά της με την παράταξη

Η ομάδα της Ρόδου τίμησε τον Ιβάν Νεντέλκοβιτς (Φωτό)

Πριν από την έναρξη του αγώνα της Ρόδου με την Ερμιονίδα οι γηπεδούχοι τίμησαν τον

Γ΄Εθνική (4ος Ομιλος): Στην πρώτη θέση ο Μπαρμπαρούσης της Ρόδου με 16 γκολ.

Ολοκληρώθηκε και η 22η αγωνιστική στον τέταρτο όμιλο της Γ΄Εθνικής με τον Γιώργο

ΚΑΠ -Α.Ο.Ερμιονίδας 79-62. Με ΣΚ Καλαμάτα στα Play Out.

Την ήττα με 79-62 γνώρισε ο Α.Ο.Ερμιονίδας στο γήπεδο του Κοντοπεύκου από την Αγία