Πέμπτη 8 Φεβρουαρίου 2024

Α1 ΕΣΚΑΚ: Μεγάλη νίκη ο Πήγασος στον εξ αναβολής αγώνα της 10ης αγωνιστικής μέσα στο Λουτράκι.!!

Με την μεγάλη εκτός έδδας  νίκη του Πήγασου μέσα στο Λουτράκι επί του Ποσειδώνα με σκορ 68-65 ολοκληρώθηκε η δέκατη αγωνιστική της Α1 ΕΣΚΑΚ.

Ο αγώνας ήταν προγραμματισμένος για το Σάββατο 23 Δεκεμβρίου στο γήπεδο του Αστρους , όμως οι δύο ομάδες ύστερα από μεταξύ τους συννενόηση άλλαξαν έδρα .

Οσο αφορά το ρεπορταζ του αγώνα να δούμε πώς μας  το μεταφέρει το phgasosastrous.blogspot.com/.

Πολύ μεγάλη νίκη για την ομάδα μας βάσει της εξέλιξης του αγώνα με σκορ 65-68 μέσα στο Λουτράκι!

Η ομάδα μας μετά από ένα κυριαρχικό πρώτο ημίχρονο όπου η διαφορά έφτασε μέχρι και στο +13 , δεν κατάφερε να συνεχίσει στο ίδιο μοτίβο στο δεύτερο και βρέθηκε να χάνει για 4 πόντους 1:30 λεπτό πριν τη λήξη της αναμέτρησης καθώς είχε κολλήσει επιθετικά. Εκεί όμως με δυο τεράστια τρίποντα σε δυο συνεχόμενες επιθέσεις από Μαυριά και Κοψαύτη η ομάδα μας ανέτρεψε το σκηνικό και κατάφερε να φυγει με αυτό το πολυπόθητο ροζ φύλλο και να εδραιωθεί στην πρώτη τετράδα όπου οδηγεί στα play offs.

Συγχαρητήρια για άλλη μια φορά σε όλους τους παίκτες μας για το ζήλο και την επιμονή που επέδειξαν και δεν παράτησαν το παιχνίδι όταν άρχισε να φαίνεται χαμένο.

Συγκινητική ήταν επίσης η παρουσία των φιλάθλων μας που ταξίδεψαν μέχρι το Λουτράκι για να στηρίξουν την ομάδα τους οποίους ευχαριστούμε πολύ!

Θα θέλαμε επίσης να ευχαριστήσουμε τον Ποσειδώνα Λουτρακίου για την άψογη φιλοξενία!

Την ερχόμενη αγωνιστική (10/2) η ομάδα μας ταξιδεύει στους Αγίους Θεόδωρους για να αντιμετωπίσει τον Τήρωνα.

Διαιτητές: Μπαβέλας, Πετρόπουλος

Δεκάλεπτα : (15-21)(32-38)(53-56)(65-68)

Ποσειδών Λουτρακίου (Μανωλιτσάκης) Παπαϊωάννου, Στάμου, Γκιζέλης 4, Γεωργούλας, Τσιλομελέτης 18 (2), Παπαδάκης 12 (1), Φράγκος, Βασιλόπουλος 5, Λαμπρόπουλος 12, Σακελλάρης 14, Ακριβός, Βαρβιτσιώτης.

Πήγασος (Λαμπρόγιαννης) Μαντίκος 12 (1), Μετρητίκας, Ζαχαριάς  Κοψαύτης 22 (5), Μαντάς, Διαμαντόγιαννης 18 (2), Νίτσιος Μαυριάς 15 (1), Καρκούλης 1.

Υστερα και από την ολοκλήρωση του αγώνα η βαθμολογία έχει ώς εξής.