Σάββατο 11 Φεβρουαρίου 2023

Α.Ο.Ερμιονίδας-Πήγασος Θυρέας 73-59.(Φωτό).

Την νίκη με 73-59 πήρε ο Α.Ο.Ερμιονίδας την Κυριακή (05/02) στο κλειστό της Ερμιόνης επί του Πήγασου.

Οι γηπεδούχοι αν και βρέθηκαν σχεδόν σε όλη την διάρκεια του πρώτου ημιχρόνου να βρίσκονται πίσω στο σκορ ακόμα και με διψήφιο αριθμό πόντων , στο δεύτερο ημίχρονο "πάτησαν" γκάζι και με κορυφαίο τον Χονδρόπουλο ο οποίος πέτυχε 32 πόντους με επτά τρίποντα πήραν το ροζ φύλλο αγώνα .

Δεκάλεπτα: 16-16, 27-34, 52-46, 73-59

Ερμιονίδα (Καλαιτζάκης): Χονδρόπουλος 32 (7), Αν. Πουλής 12, Ιωάννου 10 (2), Μπινιάρης 7, Χάσα  6, Αγγελής 3, Κατσάβελας 3, Λούζης 2, Ι. Πουλής, Φλεβαράκης, Καλογιάννης, Κοντογιάννης

Πήγασος (Γεννιάς): Μαραγκίδης 13 (3), Κόκκορης 12 (2), Μίλιτς 12 (2), Σπυράκος 8, Κοψαύτης 8, Μαυριάς 4, Κιουρτζίδης 2, Ταβάνι, Διαμαντόγιαννης, Πασολάρι, Μαντίκος.

Τα στοιχεία των συνθέσεων του αγώνα είναι από το blog της ομάδας του Πήγασου.