Σάββατο 11 Φεβρουαρίου 2023

Ισόπαλος 1-1 έληξε ο αγώνας Ποσειδών Διδύμων-Σπέτσες.

Ισόπαλος με 1-1 έληξε ο αγώνας του Ποσειδώνα Διδύμων με τις Σπέτσες για την 18η αγωνιστική.

Το σκορ άνοιξε για τους γηπεδούχους στο 28΄λεπτό όταν ο Κέλλης πάσαρε στον Μπροδήμα και ο αρχηγός του Ποσειδώνα με σουτ άνοιξε το σκορ . Η ομάδα των Σπετσών ισοφάρισε με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Βιγκλιάρη.

Οι γηπεδούχοι στο 15΄λεπτό είχαν σουτ του Κέλλη δίπλα από το δοκάρι  άουτ , ενώ στο 35’ λεπτό ζήτησαν πέναλτι σε ανατροπή του Τσιπά από τον Μούχο. Στο 25΄λεπτό ο εκπληκτικός Μουράτης απέκρουσε δύσκολα πλασέ του Τσιπά . Στο 90΄λεπτό και πάλι ο Μουράτης έκανε την απόκρουση του αγώνα σε σουτ του Τσιπά στο «γάμα» της εστίας του .

Στο 80΄λεπτό ο Κομπόγιωργας αντίκρισε την κόκκινη του διαιτητή Κόλλια.

Ποσειδών Διδύμων : Χρήστου, Μπροδήμας, Σκαρπινάκης,(87΄Αντωνόπουλος), Daniel, Κανδύλης, Οικονομόπουλος, Τρέσα, Κλ.Κάλα, Τσιπάς, Κέλλης, Τσούλι.

Σπέτσες: Μουράτης, Παππάς, Σκαβάτσος, Μούχο, Βιγκλιάρης, Λυράκης,(13΄Πανάγος, 80΄Γαλαριώτης), Στάφα, Βότι, Τσάνας, (91΄Τσαμαρδινός), Κουτσοποδιώτης, Κομπόγιωργας.