Τρίτη 25 Οκτωβρίου 2022

Ανετη νίκη ο Τροιζηνιακός με 4-0 επί του Παμμετοχικού.

Με δύο γκολ σε κάθε ημίχρονο ο Τροιζηνιακός κέρδισε με 4-0 τον Παμμετοχικό στην πρεμιέρα του νέου πρωταθλήματος .

Στο 33΄λεπτό ο Γιάννης Σταματέλος με ένα εκπληκτικό σε εκτέλεση φάουλ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Πιτερού για να γίνει το 1-0. Στο 40΄λεπτό ο πρώτος σκόρερ του περσινού πρωταθλήματος Σούχλας από την άσπρη βούλα έκανε το 2-0 . Στο 70΄λεπτό ο Pettali έβγαλε σέντρα στην καρδιά της άμυνας και ο Κοξίδης στην προσπάθειά του να διώξει έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του για να γίνει το 3-0. Το τελικό σκορ έκανε ο Μπάζε στο 78 λεπτό με δυνατό σουτ .

Τροιζηνιακός : Αντωνόπουλος, Βελτσάνης, Βασιλέρης, Καλύβας, Μικρός Ν. (65΄ Πετάλι Κέβιν), Κορδαλής (55΄ Δρούγκας), Σούχλας, Σταματέλος (75΄ Σταύρου), Κατσέλη (75΄ Σαλταπίδας), Ζώρας (65΄ Μπάζε), Σαμπάνης Δ.

Παμμετοχικός : Πιττερός, Μπελέσης, Σερμαγιάς, Δ.Μανώλης, Κοξίδης, Β.Τριμπόνιας, Παπασαράντος, (60΄Κουτσούκος), Δ.Μανώλης (46΄Σοφός), Χατζόπουλος, Καραμπέτσος,(88΄Κατσαρός),  Π.Μανώλης (75΄Α.Τριμπόνιας) .