Κυριακή 27 Μαρτίου 2022

Φοίνικας Νέας Επιδαύρου-Ερμιονίδα 4-1 .

Την ήττα με 4-1 γνώρισε η Ενωση Ερμιονίδας από τον Φοίνικα Νέας Επιδαύρου στην έδρα

του στα πλαίσια της ημητελικής φάσης του κυπέλλου Αργολίδας.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 13΄λεπτό με πλασέ του Τριμπόνια και τρία λεπτά αργότερα ο Μούγιος με ωραία ενέργεια έκανε το 1-1.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι έκαναν το 2-1 στο 55΄λεπτό με τον Μπιτζή και το τελευταίο τέταρτο του αγώνα πέτυχαν αλλα δύο τέρματα με τον Γεωργίου .

Φοίνικας Νέας Επιδαύρου : Διασσινός, Λέρμας, Καρέλης, Κάπλατζης, Μπούκουρης, Παπαιωάννου, (80΄Βράζιος),Μούγιος (62΄Γεωργίου), Χατζησοφρωνίου , Μπιτζής (70΄Κοκκώνης), Πούτσης (62΄Θωμάς), Χατζηστάμου (80΄Μελάνης).

Ένωση Ερμιονίδας : Στόικος, Διαμαντόπουλος, (46΄Στεργίου), Λαλούσης, Βιρβίλης, Μερτύρης, Τουλής, (46΄Χαλούβας), Τριμπόνιας, (67΄Φουρνάρος), Κυπαρίσσης, Αντωνόπουλος, (67΄Ιβάνοφ), Τρέσα. (71΄Κιοσσές), Λαντίκας,