Δευτέρα 14 Φεβρουαρίου 2022

Νίκη με ανατροπή η Κορωνίδα Κοιλάδας , 2-1 τις Σπέτσες.

Την νίκη με 2-1 κατέκτησε η Κορωνίδα Κοιλάδας στο τοπικό ντέρμπι με αντίπαλο την γειτονική ομάδα των Σπετσών . Μία νίκη που επισκιάστηκε από τον σοβαρό τραυματισμό του τερματοφύλακα των φιλοξενούμενων Παλιγγίνη.

Η ομάδα των Σπετσών ευτύχισε να προηγηθεί στο σκορ με τον Κομπόγιωργα στο 37΄λεπτό. Ο Παναγιωτόπουλος στο 77΄λεπτό έκανε το 1-1 για να έρθει τρία λεπτά πριν το φινάλε ο Αλεξανδρής να κάνει το 2-1 και να λυτρώσει τους γηπεδούχους . Στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Λούμης για την ομάδα των Σπετσών αντίκρισε την δεύτερη κίτρινη του διαιτητή και αποβλήθηκε .

Κορωνίδα Κοιλάδας : Αλευράς, Ελένης, Ζέρια, Μανδύλης, Κουτσοποδιώτης, Μέγας, (75΄Καλα), Γιαννακόπουλος, Παπασταύρου,(91΄Σαγκατέλωφ),  Καζάς, (46΄Στ.Μπάζος), Αλεξανδρής . Παναγιωτόπουλος.

Σπέτσες : Παλιγγίνης, (60΄Κυρίτσης),Τρόκσι, Μπίτρης, Μπινιάρης, Μέξης, Λούμης, Πανάγος,(27΄Βιγκλιάρης),  Ζαραφωνίτης,(73΄Τσάνας), Μλάζοβ,(73΄Καραζούπης),  Κομπόγιωργας, Παππάς.