Κυριακή 30 Ιανουαρίου 2022

Με Τσόφλιο και Κυπαρίσση το "Πειρατικό" απέδρασε από την Τρίπολη .

Με σκόρερ τους Τσόφλιο και Κυπαρίσση η Ερμιονίδα απέδρασε με το διπλό από το γήπεδο του Παναρκαδικού με σκορ 2-0.Ηταν η πρώτη νίκη για την νέα χρονιά και η πρώτη εκτός έδρας για την φετινή αγωνιστική χρονιά σε μία πολύ δύσκολη έδρα .

Οι κυριότερες φάσεις

Στο 12' λεπτό σουτ του Γλέζου από το ημικύκλιο της περιοχής , η μπάλα ελάχιστα δίπλα από το δοκάρι του Πονηρού

Στο 14' λεπτό εκπληκτική απόκρουση του Πλατή σε καρφωτή κεφαλιά του Τσόφλιου . Στην φάση αυτή η μπάλα βρήκε το οριζόντιο δοκάρι του Πλατή.

Στο  25΄λεπτό γέμισμα του Γλέζου, ο Νάνος έκανε την προβολή, όμως δεν κατάφερε να στείλει τη μπάλα προς την εστία.

Στο 28΄λεπτό μεγάλη ευκαιρία με τον Τριμπόνια όμως ο Πλατής έδιωξε εκπληκτικά

Στο 46' λεπτό ο Τσόφλιος βγήκε τετ α τετ, όμως άνοιξε το κοντρόλ

Στο 63΄λεπτό οι γηπεδούχοι ζήτησαν πέναλτι σε πέσιμο του Καμπεράι μέσα στην περιοχή , όμως ο διαιτητής είπε «παίζεται».

Στο 67΄λεπτό ο Τσόφλιος με  σουτ μέσα από την περιοχή ανοίγει το σκορ για την Ένωση Ερμιονίδας .

Στο 73΄λεπτό δυνατό σουτ του Λαζαρίδη η μπάλα άουτ.

Στο 87΄λεπτό η Ερμιονίδα πετυχαίνει το 0-2 με πλασέ του Κυπαρίσση μέσα από την περιοχή .

Παναρκαδικός: Πλατής, Λιακόπουλος, Λαζαρίδης, Αλέμης, Νάνος, Πούτσι, Πολίτης, Καναβέτας, Καμπεραϊ, Γλέζος, (46΄Λατζελάρι /71΄Γεωργόπουλος)), Κολλιόπουλος

Ενωση Ερμιονίδας (Μ.Σκύβαλος): Πονηρός, Διαμαντόπουλος, Σαμαράς, Βιρβιλής, Τζιέρης, (84΄Ι.Οψιμούλης), Τουλής, Τριμπόνιας, Κιοσές, Τσόφλιος,(77΄Μπορούς),  Τρέσα (77΄Λαντίκας),  Αντωνόπουλος (46΄Κυπαρίσσης).