Κυριακή 6 Σεπτεμβρίου 2020

Φωστήρας-Κορωνίδα Κοιλάδας 2-2.

Ισόπαλος με 2-2 έληξε ο φιλικός αγώνας προετοιμασίας  του Φωστήρα με την Κορωνίδα
Κοιλάδας . Στο πρώτο ημίχρονο οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι , πίεσαν ψηλά την Κορωνίδα όπου είχαν ένα δοκάρι και δύο γκολ.

Συγκεκριμένα :
Μία πολύ καλή ευκαιρία για τους γηπεδούχους στο 8΄λεπτό όταν δυνατό σουτ του Χρήστου η μπάλα τράνταξε το δοκάρι του Αλευρά .
Στο 14΄λεπτό ο Φωστήρας άνοιξε το σκορ όταν ο Αλεξίου σέντραρε από δεξιά και ο Θέος με πλασέ άνοιξε το σκορ.
Στο 34΄λεπτό παράλληλη σέντρα του Μπερνιάκη η μπάλα μετά από κόντρες κτύπησε στο πόδι του Μέγα και κατέληξε στα δίχτυα για να γίνει το 2-0.
Στο δεύτερο ημίχρονο η Κορωνίδα μπήκε δυναμικά στον αγώνα και στο 50΄λεπτό ο Λούζι με κεφαλιά ύστερα από κόρνερ του Ερέκι μείωσε σε 2-1.
Στο 75΄λεπτό σέντρα του Καμπιώτη από δεξιά ο Παπαιωάννου με κεφαλια έκανε το τελικό 2-2.
Φωστήρας  (Πάρης Ανδράλας)  Χριστοφιλέας, Μπιμπισίδης, Ιωαννίδης, Αλεξίου, Πίσσας, Μπέλερης, Μαρίνου, Θέος, Χρήστου, Μπερνιδάκης, Πασαλημανιώτης.

Επίσης: Σερβές, Κουλούρης, Πετριτάι, Ραμί, Μπιταξής, Κόλλιας.

Κορωνίδα Κοιλάδας (Θανάσης Τσιρόπουλος) Αλευράς, ( 60΄Α.Κάλα), Λαζάρου,( 57΄Καράι),  Σαμαράς, Λούζι,( 57΄Αλεξανδρής),  Σελλής, Παπαϊωάννου, Μέγας,( 70΄Ταραγκίνης),  Ερέκι, Στ.Μπάζος.,( 80΄Καραγιάννης),  Ιλσι Κάλα ( 46΄Κ.Μπάζος),  Καμπιώτης.( Κλ.Κάλα).