Σάββατο 16 Δεκεμβρίου 2017

Με χατ τρικ του Κέλλη ο Ποσειδώνας Διδύμων κέρδισε με 4-0 τον Αριστέα Αργους.

Για ένα ημίχρονο άντεξε η νεανική ομάδα του Ατρέα απέναντι στον
Ποσειδώνα Διδύμων . Στο δεύτερο ημίχρονο και σε διάστημα οκτώ λεπτών ( 53-61) οι γηπεδούχοι πέτυχαν τρία γκολ και εκεί τελείωσαν όλα. Μεγάλος πρωταγωνιστής για τους γηπεδούχους ήταν ο Κέλλης ο οποίος πέτυχε τρία γκολ.
Αναλυτικά
Στο 7΄λεπτό πλασέ του Κέλλη μέσα από την περιοχή η μπάλα δίπλα από το αριστερό  δοκάρι του Μαυρόγιαννη άουτ.
Στο 10΄λεπτό νέο σούτ του Κέλλη μέσα από την περιοχή άουτ.
Στο 21΄λεπτό διαγώνια μπαλιά του Κέλλη από δεξιά στον Tresa πού σούταρε και έδιωξε σωτήρια πάνω στην γραμμή ο Καρατζούλης.
Στο 32΄λεπτό δυνατό σουτ του Μποζιονέλλου η μπάλα έφυγε   ελάχιστα άουτ.
Στο 39΄λεπτό κάθετη μπαλιά του Σ.Κονδύλη στον Μπροδήμα μέσα στην περιοχή πού σούταρε και μπλόκαρε δύσκολα ο Μαυρόγιαννης.
Στο 42΄λεπτό ο Βερβενιώτης με βαθιά μπαλιά προσπάθησε να βρεί τον Τζάζ όμως ο Χρήστου πρόλαβε και μπλόκαρε την μπάλα
Στο 47΄λεπτό απευθείας εκτέλεση φάουλ του Κέλλη από το ημικύκλιο της περιοχής η μπάλα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Μαυρόγιαννη.
Στο 49΄λεπτό σέντρα του Κοτσοβού από δεξιά στο πρώτο δοκάρι πρόλαβε και μπλόκαρε ο Μαυρόγιαννης μπροστά από τον Tresa.
Στο 53΄λεπτό ο Κέλλης με κεφαλιά ψαράκι μέσα από την περιοχή ύστερα από σέντρα του Κοτσοβού από δεξιά έκανε το 1-0.
Στο 56΄λεπτό δυνατό σουτ του Tresa η μπάλα πάνω από τα δοκάρια του Μαυρόγιαννη.
Στο 57΄λεπτό σέντρα του Μπροδήμα από δεξιά ο Κοροντίνης με κεφαλιά έκανε το 2-0.
Στο 61΄λεπτό ο Καραβίδας ανέτρεψε τον Μπροδήμα μέσα στην περιοχή και το πέναλτι μετέτρεψε σε γκολ ο Κέλλης για να γίνει το 3-0. Στην φάση αυτή αποβλήθηκε ο Καραβίδας με δεύτερη κίτρινη κάρτα.
Στο 66΄λεπτό δυνατό σουτ του Κέλλη η μπάλα πάνω από τα δοκάρια άουτ.
Στο 69΄λεπτό σέντρα του Tresa από αριστερά στον Hida πού πλάσαρε ελάχιστα δίπλα από το δεξί δοκάρι του Μαυρόγιαννη.
Στο 78΄λεπτό δυνατό σούτ του Μπροδήμα μέσα από την περιοχή η μπάλα ελάχιστα δίπλα από το δεξί δοκάρι του Μαυρόγιαννη.
Στο 85΄λεπτό δυνατό σουτ του Κέλλη μέσα από την περιοχή η μπάλα στα δίχτυα και 4-0.

Ποσειδώνας Διδύμων ( Ν.Μητροσύλης) : Χρήστου. Μπροδήμας, Μπάρδης, Κοτσοβός,( 72΄Προσύλης),  Οικονομόπουλος, Κουτσούκος, Κέλλης, Κοροντίνης. Σ.Κονδύλης, ( 87΄Α.Οικονομόπουλος), Tresa, Δαγρές ( 63΄Hida).

Αριστέας ( Α.Κατσάς) : Μαυρόγιαννης, Ααλεξανδρόπουλος, Μπακατσέλος, Καρατζούλης, Καραβίδας, Βόγκλης, Τζάζ, Pandeli, Μποζιονέλος,( 69΄Μαμμωνάς),  Μπούμπαρης, Βερβενιώτης ( 69΄Κόκκοτος).