Τετάρτη 13 Δεκεμβρίου 2017

Αριστείων Λυγουριού-Πορτοχελιακός 2-1

Την ήττα με 2-1 γνώρισε ο Πορτοχελιακός το Σάββατο στο γήπεδο του Λυγουριού από
τον Αριστείωνα με 2-1. Το σκορ για τους για τους γηπεδούχους άνοιξε με την συμπλήρωση μισής ώρας παιγνιδιού όταν ο Λούκα με απευθείας εκτέλεση φάουλ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Σχοινά. Ο Πορτοχελιακός ευτύχησε να ισοφαρίσει στο 57΄λεπτό όταν ο Παπασταύρου έβγαλε σέντρα από δεξιά και ο Αβραντάς από το δεύτερο δοκάρι με πλασέ έκανε το 1-1. Η χαρά των φιλοξενούμενων δεν κράτησε πολύ και ένα λεπτό αργότερα (58΄) ο Κατσαρής με πλασέ μέσα από την περιοχή έκανε το τελικό 2-1.

Επόμενος αγώνας για τον Ασκληπιό είναι την Κυριακή 17/12 στις 3 το μεσημέρι με αντίπαλο τον Ασκληπιό.

Αριστείων : Πνευματικός, Ρέκκας, , Δρυμούρας, ( 16΄Μ.Γαλάνης), Δ.Γαλάνης, Λαμπρούσης,Καραμάνος, Κάτσαρης,( 80΄Μπέκας),  Μεντής, Παπανδριανός, Μεντής, Λούκα,( 91΄Κόλλιας),  Ρούμπος.

Πορτοχελιακός : Σχοινάς, Μπέγκα, Κοξίδης, Zerja, Sallaku, Μεμμάλι, Ζαραφωνίτης, Σαγκατέλωφ, Αβραντάς, Ι.Ζαραφωνίτης, ( 66΄Luta). Παπασταύρου.( 66΄Ε.Στρίγκος).