Δευτέρα 24 Οκτωβρίου 2016

Φωστήρας-Ερμιονίδα 3-1

Την ήττα με 3-1 γνώρισε η Ερμιονίδα στο
γήπεδο του Ταύρου από τον Φωστήρα στα πλαίσια της 4ης αγωνιστικής.
Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 15΄λεπτό με σουτ του Μπιτσάνη. Από το λεπτό αυτό η Ερμιονίδα πήρε την πρωτοβουλία των κινήσεων δημιούργησε φάσεις  και κατάφερε να ισοφαρίσει στο 45΄λεπτό με κεφαλιά του Παπαϊωάννου ύστερα από εκτέλεση κόρνερ.
Στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι μπήκαν αποφασιστικά να πάρουν τους τρείς βαθμούς της νίκης και στο 60΄λεπτό ο Μπιτσάνης με νέο σουτ διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του και τα προσωπικά του. Στο 88΄λεπτό ο Πονηρός ανέτρεψε ποδοσφαιριστή των γηπεδούχων και ο Ζαγοριανός από την άσπρη βούλα έκανε το τελικό 3-1.
ΦΩΣΤΗΡΑΣ (Β. Σταυρακόπουλος): Κουρεπίνης, Κουντουράς (52' Κράσι), Βλάχος, Παραράς, Καλημέρης, Μεντής, Ντάφλας, Ζαγοριανός, Λέσι (90' Πέττας), Σκάρος, Μπιτσάνης (71' Ταχματζίδης)
ΕΡΜΙΟΝΙΔΑ (Θ,Στάικος ): Πονηρός, Παναγιώτου, Σαμαράς, Τζιέρης (74' Τριμπόνιας), Χατζηαποστόλου, Κιοσές (65' Παιδάκης), Σκεντεράι, Παπαϊωάννου, Τσόφλιος, Αποστολίδης (87' Μπούρας), Σελμανάι