Παρασκευή 2 Ιουνίου 2023

Ο Γιάννης Στεφανίτσης από τον Δούκα στον Διομήδη Αργους.

Σε μία πολύ δυνατή μεταγραφική κίνηση προχώρησε η ομάδα του Διομήδη Αργους Αφού ενέταξε στο έμψυχο δυναμικό του του Γιάννη Στεφανίτση .

Ο 20χρονος διεθνής με την Εθνική νέων Γιάννης Στεφανίτσης να ενημερώσουμε ότι έχει καταγωγή από τα Δίδυμα το χωριό της μητέρας του αλλάζει στρατόπεδο και την νέα αγωνιστική περίοδο 2023-24 θα αγωνίζεται στον Διομήδη Άργους από τον ΑΣΕ Δούκα.

Οι δύο πλευρές έχουν έρθει σε πλήρη συμφωνία και αναμένεται η ανακοίνωση της μεταγραφής του.

Ο Γιάννης Στεφανίτσης ήταν ο πρώτος σκόρερ του Δούκα στην φετινή σεζόν με 84 γκολ σε 22 αγώνες και μ.ο. 3,82 γκολ.

Παίζει δεξί εξτρέμ, είναι γεννημένος 15/10/2003 με ύψος 1,71 μ.

Στην φωτογραφία ο Γιάννης Στεφανίτης ευστοχεί στο πέναλτι του αγώνα της ομάδας του με τον Ολυμπιακό 22-22 στον τελικό του κυπέλλου στο Ναύπλιο και στέλνει το ματς στην παράταση.