Κυριακή 28 Μαΐου 2023

Ισοπαλία 1-1 για Κορωνίδα Κοιλάδας και Απόλλων Ευπαλίου (Φωτό)

Ισόπαλος με 1-1 έληξε ο αγώνας της Κορωνίδας Κοιλάδας με τον Απόλλων Ευπαλίου στα πλαίσια των αγώνων μπαράζ για την Γ΄ Εθνική στον έκτο όμιλο.

Οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που προηγήθηκαν στο 53΄λεπτό με κεφαλιά του Φλέγγα . Η Κορωνίδα ισοφάρισε στο 83΄λεπτό μετά από λάθος της άμυνας του Απόλλων με γυριστό σουτ του Α.Ο.Οψιμούλη . Στο 88΄λεπτό η Κορωνίδα έχασε μεγάλη ευλαιρία να πάρει το τρίποντο της νίκης όταν ο Σαμαράς με εκτέλεση φάουλ σημάδεψε την δεξιά συμβολή των δοκαριών του Γιαννόπουλου.

Κορωνίς Κοιλάδας: Αλευράς, Παπασταύρου, Σαμαράς, Ι.Οψιμούλης, Κ.Μπάζος, Στ.Μπάζος, Γιαννακόπουλος, Δ.Αλεξανδρής (55΄Τσερίκου), Ταραντίλης, Α.Αλεξανδρής, Α.Οψιμούλης).

Απόλλων Ευπαλίου: Γιαννόπουλος, Καζανάς, Ζέκα, Θωμόπουλος (89΄Κόντος), Γεωργακόπουλος, Γ.Ζέρβας, Καραγιάννης, Θανάσιος, Ανδρεόπουλος, Φλέγγας, Γεωργουσόπουλος(80΄Αγρογιάννης).