Κυριακή 21 Αυγούστου 2022

Ανανέωσε ο Γιώργος Πονηρός με την Ενωση Ερμιονίδας.

Ποδοσφαιριστής της Ενωσης Ερμιονίδας και την νέα αγωνιστική χρονιά θα είναι ο Γιώργος Πονηρός . Ο 34χρονος τερματοφύλακας "τα βρήκε" με την διοίκηση των "κυανοκιτρίνων" και τέθηκε στην διάθεση του προπονητή του Κώστα Καλογιαννίδη .

Η ανακοίνωση :

Η ΑΕ Ερμιονίδας είναι στην ευχάριστη θέση να ανακοινώσει την ανανέωση της συνεργασίας με τον τερματοφύλακα

Γιώργο Πονηρό για ακόμα έναν χρόνο...

Ο έμπειρος γκολκίπερ γεννήθηκε στις 8 Οκτωβρίου 1987 στο Αγρίνιο. Έχει «πλούσιο» βιογραφικό και παραστάσεις, με ομάδες στις εθνικές κατηγορίες. Ξεκίνησε να παίζει μπάλα στον Ακαρνανικό Φυτειών την περίοδο 2007-08 και μεταγράφηκε στον Παναιτωλικό την επόμενη σεζόν, παίζοντας δυο χρονιές (2008-09 και 2009-10). Το 2010-11 μετακόμισε στη Σαλαμίνα για λογαριασμό του Αίαντα. Την περίοδο 2011-12 φόρεσε τη φανέλα του Διαγόρα Ρόδου και την επόμενη σεζόν (2012-13) αγωνίστηκε για πρώτη φορά με την ΑΕ Ερμιονίδας, μένοντας έως το 2016-17. Στη συνέχεια πήγε στην Κρήτη και στα Χανιά. Αγωνίστηκε με την Παλαιόχωρα (2017-18) και την ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ (2018-19). Ακολούθως, την περίοδο περίοδο 2019-20 μεταγράφηκε στον Αστέρα Βλαχιώτη. Στα μέσα στη σεζόν επέστρεψε στην ΑΕ Ερμιονίδας, συνεχίζοντας να φοράει τη φανέλα της μέχρι και σήμερα…

Στα… 997 λεπτά συμμετοχής σταμάτησε το κοντέρ του Γιώργου Πονηρού πέρυσι στο τέρμα στον 5ο όμιλο της Γ’ Εθνικής κατηγορίας. Αγωνίστηκε σε 12 ματς, όλα ως βασικός και είχε δυο σημαντικές επεμβάσεις σε εκτελέσεις πέναλτι αντιπάλων. Η πρώτη στο Άστρος κόντρα στον Ερμή Μελιγούς (0-0) και η δεύτερη στη νίκη (2-0) στο Κρανίδι απέναντι στην ΑΕ Μυκόνου. Στο Κύπελλο Ελλάδας (α’ φάση) έπαιξε στη Σκάλα (1-0) απέναντι στον τοπικό Άρη. Στο Κύπελλο της ΕΠΣ Αργολίδας αγωνίστηκε σ’ ένα ματς ως βασικός.