Κυριακή 21 Αυγούστου 2022

Φιλική ισοπαλία 2-2 ο Ποσειδώνας Διδύμων με τον ΠΑΟΚ Κουτσοποδίου.

Σε φιλικό αγώνα προετοιμασίας που έγινε το Σάββατο 20 Αυγούστου στο γήπεδο των Διδύμων  ο Ποσειδώνας  αναδείχτηκε ισόπαλος  με την ομάδα του ΠΑΟΚ Κουτσοποδίου με σκορ 2-2.

Το σκορ άνοιξαν οι φιλοξενούμενοι στο 17 λεπτό με τον Η.Παπαγεωργόπουλο. Στο 41΄λεπτό ο Ανάργυρος Λαζάρου μετά από φάση διαρκείας στην περιοχή του Κουτσοποδίου με πλασέ ισοφάρισε. Αυτό ήταν και το σκορ του ημιχρόνου .

Στο 47΄λεπτό ο Βαγγέλης Προσίλης με πλασέ μέσα από την περιοχή έβαλε τον Ποσειδώνα μπροστά στο σκορ. Το τελικό 2-2 διαμόρφωσε στο 55 λεπτό ο Καραργύρης.

Αξιοσημείωτο είναι ότι στο 15 λεπτό του πρώτου ημιχρόνου ο Μπάρδης με απευθείας εκτέλεση φάουλ σημάδεψε το οριζόντιο δοκάρι των φιλοξενούμενων.

Ο  Δημήτρης Κούσης ξεκίνησε τον αγώνα με τους : Αποστόλου, Οικονομόπουλος, Μπάρδης, Daniel, Σκαλτσάς, Κλ.Κάλα, Κέλλης, Λαζάρου, Βαγ.Προσύληας, Τρέσα και Σπ.Κάλα.

Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν όσοι ποδοσφαιριστές βρισκόντουσαν στον πάγκο .