Κυριακή 6 Φεβρουαρίου 2022

Η Κορωνίδα Κοιλάδας πήρε το ντέρμπι της Ερμιονίδας. Κέρδισε 3-1 μέσα στα Δίδυμα τον Ποσειδώνα .(Φωτό)

Σε ένα αγώνα με πολύ ένταση και πάθος η Κορωνίδα Κοιλάδας κέρδισε μέσα στα Δίδυμα τον Ποσειδώνα με σκορ 3-1 στο τοπικό ντέρμπι της Ερμιονίδας  .

Στο 16΄λεπτό ο Κέλλης βρήκε μόνος του με τον Αλευρά , πλάσαρε για να αποκρούσει δύσκολα ο τερματοφύλακας της Κορωνίας αποσοβόντας σίγουρο γκολ .

Στο 21΄λεπτό νέα μεγάλη ευκαιρία για τον Ποσειδώνα όταν ο Καράι βγήκε τετ α τετ με τον Αλευρά και το πλασέ που έκανε η μπάλα έφυγε ελάχιστα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

Στο 30΄λεπτό μετά από λάθος της άμυνας των φιλοξένούμενων ο Τρέσα έχασε μεγάλη ευκαιρία να ανοίξει το σκορ αφού η λόμπα που επιχείρησε έφυγε δίπλα από το δεξί δοκάρι άουτ.

Στο 44΄λεπτό η Κορωνίδα άνοιξε το σκορ με πλασέ του Αλεξανδρή μέσα από την περιοχή .

Στο 54΄λεπτό πλασέ του Παναγιωτόπουλου μέσα από την περιοχή η μπάλα δίπλα από το δοκάρι του Κάλα.

Στο 55΄λεπτό οι γηπεδούχοι κέρδισαν πέναλτι σε ανατροπή του Καράι. Το εκτέλεσε εύστοχα ο Λαζάρου κάνοντας το 1-1.

Στο 75΄λεπτό ο Μπάζος με πλασέ ύστερα από ολιγορία της άμυνας του Ποσειδώνα έκανε το 1-2.

Στο 76΄λεπτό νέο πέναλτι για την Κορωνίδα . Το κέρδισε ο Καράι σε ανατροπή από τον Ζέρια. Διαμαρτυρίες από πλευράς της Κορωνίδας υποστιρίζοντας ότι πριν την ανατροπή είχε προηγηθεί φάουλ.

Το πέναλτι εκτέλεσε και πάλι ο Λαζάρου όπως ο Αλευράς έπεσε στην σωστή γωνία και απέκρουσε σωτήρια .

Στο 92΄λεπτό ο Χατζησταύρου με κεφαλιά ύστερα από εκτέλεση κόρνερ έκανε το τελικό 1-3.

Ποσειδώνας Διδύμων : Αρ.Κάλα, Μπροδήμας, Μπάρδης, Προσίλης, Αράπι, Οικονομόπουλος, Μέγας, Τρέσα, Λαζάρου, Καράι, Κέλλης, Κλ.Κάλα.

Κορωνίς Κοιλάδας : Αλευράς, Ελένης, Ζέρια, Μανδύλης (63΄Κουτσοποδιώτης), Χατζησταύρου, Μέγας, Γιαννακόπουλος, Παπασταύρου, Καζάς, ( 46΄Στ.Μπάζος), Αλεξανδρής, (92΄Κάλα), Παναγιωτόπουλος.