Πέμπτη 28 Οκτωβρίου 2021

Γκολ και θέαμα στο Παναρίτι. Ατρόμητος-Ποσειδώνας 2-2.

Πλούσιο θέαμα πρόφεραν σήμερα στο Παναρίτι ο τοπικός Ατρόμητος και ο Ποσειδώνας Διδύμων με το ισόπαλο σκορ 2-2.

Να υπενθυμήσουμε ότι ο αγώνας είχε διακοπεί στο 35΄λεπτό λόγω καταρακτώδους βροχής την Κυριακή 17 Οκτωβρίου στα πλαίσια της 5ης αγωνιστικής και ενώ το σκορ ήταν 0-1 για τους φιλοξενούμενους με σκορερ τον Μπροδήμα .

Στα υπόλοιπα 55 λεπτά που παίχτηκαν σήμερα και οι δύο ομάδες ευχαρίστησαν τους φιλάθλους με το ωραό θέαμα και τα τρία γκολ πού μπήκαν.

Με την έναρξη του αγώνα στο 35΄λεπ΄το οι γηπεδούχοι έφτασαν πολύ κοντά στην ισοφάριση όμως η προσπάθεια και το σουτ των επιθετικών του η μπάλα έγυγε δίπλα από το δοκάρι του Αποστόλου.

Στο 54΄λεπτό ο Καράι έχασε μεγάλη ευκαιρία να κάνει το 0-2 όμως η εμπειρία του Σάκη Γκολέμη απέτρεψε το γκολ.

Στο 55΄λεπτό οι γηπεδούχοι κέρδισαν πέναλτι  και ο Σαρακινιώτης σούταρε για να αποκρούσει ο Αποστόλου και στην επαναφορά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα

Στο 86΄λεπτό ο Τρέσα εκτέλεσε φάουλ και ο νεοαποκτηθείς Ανάργυρος Λαζάρου έβαλε μπροστά στο σκορ τον Ποσειδώνα .

Τρία λεπτά αργότερα νέο πέναλτι για τους γηπεδούχους και o Θ..Γκολέμης έκανε το τελικό 2-2.

Πολύ καλή η διαιτησία του Παπαγεωργόπουλου.

Ποσειδώνας Διδύμων : Αποστόλου, Μπροδήμας, Λαζάρου, Μπάρδης, Αράπις, Κλ.Κάλα, Τρέσα, Β.Προσίλης, Καράι, Μέλσι, Αγ.Κάλα.