Κυριακή 24 Οκτωβρίου 2021

Ονειρικό ξεκίνημα για τον Φοίνικα Νέας Επιδαύρου. Κέρδισε τον Φωστήρα με σκορ 2-0.

Καλύτερο ξεκίνημα στο νέο πρωτάθλημα δεν θα μπορούσε να φανταστεί ο Φοίνικας Νέας

Επιδαύρου αφού κέρδισε "καθαρά" στο γήπεδο του την ιστορική ομάδα του Φωστήρα με σκορ 2-0.  Και τα δύο γκολ των γηπεδούχων μπήκαν στο πρώτο 25λεπτο του αγώνα .

Κάποιες φάσεις του αγώνα

Γκολ για το Φοίνικα στο πρώτο λεπτό με κεφαλιά του Παπαιωάννου

Στο 16΄λεπτό μεγάλη ευκαιρία για τον Φωστήρα να κάνει το 1-1 όμως η κεφαλιά του Μπρνιδάκη βρίσκει το δοκάρι του Μύρτα.

Στο 25΄λεπτό ο Φοίνικας διπλασιάζει τα τέρματα του με εκπληκτικό γυριστό σουτ του Γεωργίου στο αριστερό"γάμα" του Μποτονάκη.

Στο 38΄λεπτό κεφαλιά του Μπερνιδάκη η μπάλα ελάχιστα δίπλα από τα δοκάρια του Μύρτα.

Στο 44΄λεπτό μεγάλη ευκαιρία για τον Χατζηστάμου να κάνει το 3-0.

Στο 64΄λεπτό ο Πίσσας για τους φιλοξενούμενους αντικρίζει την κόκκινη κάρτα για επικίνδυνο μαρκάρισμα.

Στο 65΄λεπτό μεγάλη ευκαιρία για τον Φοίνικα να σκοράρει όμως ο Σερμαγιάς με σουτ βρίσκει το δοκάρι του Μπονατάκη.