Δευτέρα 25 Οκτωβρίου 2021

Αρης Σκάλας -Ερμιονίδα 1-1.

Ισοπαλος με 1-1 ήταν ο πρώτος αγώνας της Ενωσης Ερμιονίδας για το νέο πρωτάθλημα της Γ΄Εθνικής με αντίπαλο τον Αρη Σκάλας εκτός έδρας.

Οι γηπεδούχοι ευτήχησαν να προηγηθούν στο 40΄λεπτό με κεφαλιά του Μιχελάκου . Στο 34΄λεπτό οι γηπεδούχοι έμειναν με δέκα ποδοσφαιριστές λόγω αποβολής του Ζορμπά με δεύτερη κίτρινη.

Στο 55΄λεπτό ο Τριμπόνιας με πλασέ έκανε το 1-1. Στο 75΄λεπτό ο ίδιος ποδοσφαιριστής είδε προσπάθειά του να καταλήγει στο δοκάρι ενώ τρία λεπτά αργότερα ο τερματοφύλακας των γηπεδούχων απέκρουσε εκπληκτικά φάουλ του Τριμπόνια .

Άρης Σκάλας (Γ.Μπένος): Παπαδόπουλος, Μπινιώρης,(88΄Κολλάτος),  Σεμετζάκης, Ζορμπάς, Καρμοίρης, Μανωλάκος, Μιχελάκος, Κρέτση, ( 65΄Μπραντίτσας), Σταμογιάννος, Σαμπατάκος, ( 88΄Πανταζής), Γουόρντεν (51΄Χρήστου).

Ένωση Ερμιονίδας (Π.Στόιλας) : Στόικος, Τζιέρης,( 80΄Λαντίκας),  Γ.Οψιμούλης, ( 60΄Τρέσα),  Διαμαντόπουλος, Βιρβίλης , Κιοσσές, Σαμαράς, ( 65΄Μερτύρης), Κυπαρίσσης, Αντωνόπουλος,( 80΄Χαλούβας),  Τριμπόνιας, Τσόφλιος.