Κυριακή 24 Οκτωβρίου 2021

Ποσειδώνας Διδύμων : Το γύρισε με δέκα παίκτες από 0-2 σε 2-2 με Παναργειακό.

Μετά από ένα συγκλονιστικό αγώνα που έγινε στα Δίδυμα Παοσειδώνας και Παναργειακός αναδείχτηκαν ισόπαλοι με σκορ 2-2.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο ημίχρονο με 1-0 και τρία λεπτά με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου διπλασίασαν τα τέρματα τους . Όμως οι γηπεδούχοι βρήκαν τα ψυχικά αποθέματα και με δύο γκολ στα τελευταία 17 λεπτά ισοφάρισαν  και μάλιστα με δέκα ποδοσφαιριστές λόγω αποβολής του Κέλλη.

Στο 5΄λεπτό ο Παναργειακός δημιούργησε την πρώτη του φάση όταν ο Παπασπύρου βρέθηκε έχασε ευκαιρία να ανοίξει το σκορ με τους γηπεδούχους να διαμαρτύρονται στον πρώτο βοηθό για οφσάιντ.

Στο 24΄λεπτό διπλή ευκαιρία για τον Παναργειακό να ανοίξει το σκορ όταν ο Β.Φλεβάρης είχε δοκάρι και στην συνέχεια της φάσης ο Μαρίνης με σουτ έστειλε την μπάλα δίπλα από την αριστερή συμβολή άουτ.

Στο 35΄λεπτό σουτ του Μπροδήμα άουτ.

Στο 37΄λεπτό απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μαρίνη έδιωξε δύσκολα ο Αποστόλου.

Στο 42΄λεπτό ο Παναργειακός προηγήθηκε με αυτογκόλ .

Στο 48΄λεπτό ο Μπλάτσος σούταρε μέσα από την περιοχή και ο Αποστόλου έδιωξε .

Στο 50΄λεπτό ο Μέλση έδιωξε πάνω από την γραμμή πλασέ του Μαρίνη.

Στο 55΄λεπτό μπαλιά του Μπλάτσου στον Θεοδοσιάση και αυτός με πλασέ το 0-2.

Στο 60΄λεπτό κεφαλιά του Μπροδήμα από το σημείο του πέναλτι η μπάλα αποκρούστηκε από το αριστερό δοκάρι του Κοζιώτη.

Στο 67΄λεπτό ο Κέλλης προκλήθηκε από την εξέδρα , αντέδρασε και δέχτηκε την κόκκινη κάρτα του Ζώη,

Στο 72΄λεπτό κεφαλιά του Μπλάτσου η μπάλα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Αποστόλου.

Στο 73΄λεπτό γέμισμα του Αγ.Κάλα στο δεύτερο δοκάρι και εκεί ο Καράι με πλασέ μείωσε σε 2-1.

Στο 83΄λεπτό έγινε μία φάση που «μύριζε» πολύ πέναλτι όταν ο Αγγελος Κάλα πήρε κεφαλιά στην περιοχή και συγκρούστηκε με τον Κοζιώτη και βρέθηκε στο χορτ΄ρι .

Στο 89’ λεπτό πάλι πρωταγωνιστής ο Αγγελος Κάλα , ανατράπηκε μέσα στην περιοχή και ο Ζώης έδιξε την άσπρη βούλα . Το πέναλτι μετέτρεψε σε γκολ ο Μπροδήμας.

Ποσειδώνας Διδύμων : Αποστόλου, Μπροδήμας, Μπάρδης, Daniel (20΄λ.τρ Μέλση), Αράπι, Οικονομόπουλος, Τρέσα, Β.Προσίλης, Καράι, Κέλλης, Κλ.Κάλα ( 59΄Αρν.Κάλα).

Παναργειακός : Κοζιώτης, Διαμαντής, Καραμάνος, Καλογερόπουλος, Σελλής, Μανδύλης, ( 86΄Βρόσγος), Παπασπύρος, Φλεβάρης (66΄Καραργύρης), Θεοδοσιάδης, Μαρίνης , Μπλάτσος.