Κυριακή 31 Οκτωβρίου 2021

Εκπληκτικός ο Φοίνικας κέρδισε μέσα στο Αστρος τον Ερμή Μελιγου με 1-2.Και τα δύο γκολ ο Γεωργίου.(Βίντεο)

Την δεύτερή του νίκη σε ισάριθμους αγώνες πέτυχε η ομάδα του Φοίνικα Νέας Επιδαύρου μέσα στο Αστρος επί του Ερμή Μελιγούς με σκορ 2-1.

Μεγάλος πρωταγωνιστής για τους "Ερυθρόλευκους" της Επιδαύρου ήταν ο Γεωργίου ο οποίος πέτυχε και τα δύο τέρματα της ομάδας του .

Στο 14΄λεπτό με ένα εκπληκτικό σε εκτέλεση φάουλ ο Γεωργίου άνοιξε το σκορ για τον Φοίνικα , για να ισοφαρίσει τρία λεπτά αργότερα ο Μέντεζ

Λίγα λεπτά νωρίτερα ο Μπιτζής  είδε προσπάθειά του σε σουτ να αποκρούεται δύσκολα από τον Γιαννούση .

Ο Ερμής Μελιγούς γνώρισε τη δεύτερη του ήττα στο φετινό πρωτάθλημα της Γ' Εθνικής, καθώς ο Φοίνικας Νέας Επιδαύρου πέρασε με το "διπλό" από την Κυνουρία.

Στο 10΄λεπτό δυνατό σουτ του Μπιτζή από το ύψος της περιοχής έδιωξε δύσκολα στην αριστερή του γωνία ο Γιαννούσης

Στο 14΄ο Γεωργίου άνοιξε το σκορ στο 14' με απευθείας φάουλ από το ημικύκλιο της περιοχής στέλνοντας την μπάλα στο δεξί παραθυράκι του Γιαννούση.

Στο 16΄λεπτό νέα ευκαιρία με τον Γεωργίου να κάνει το 0-2 όμως τον πρόλαβε ο Γιαννούσης και έδιωξε .

Στο 17΄λεπτό σέντρα του Πολυμενάκου από δεξιά η μπάλα έφτασε στον Μέντεζ που σουταρε χαμήλά για να γίνει το 1-1.

Οι γηπεδούχοι λίγο αργότερα είχαν καλή ευκαιρία  με εκτέλεση φάουλ του Καδά , με την μπάλα να φεύγει ελάχιστα δίπλα από το αριστερό δοκάρι άουτ.

Νεα ευκαιρία με τον Μέντεζ για να μπει μπροστά στο σκορ ο Ερμής όμως η μπάλα έφυγε άουτ.

Στην αρχή του δεύτερου ημιχρόνου εκπληκτικό φαλτσαριστό σουτ του Παπαιωάννου μπλόκαρε δύσκολα στο δεξί παραθυράκι ο Γιαννούσης .

Αλλο ένα δυνατό σουτ από τους επιθετικούς του Φοίνικα έδιωξε εκπληκτικά ο Γιαννούσης .

Στο 89΄λεπτό μετά από λάθος της άμυνας του Ερμή ο Γεωργίου μπήκε στην περιοχή και με πλασέ έκανε το τελικό 1-2.

Απο τους γηπεδούχους καλύτερος παίκτης ο Γιαννούσης που έκανε σημαντικές αποκρούσεις ενώ από τον Φοίνικα ο Γεωργίου χωρίς να υστερήσουν οι υπόλοιποι.

Eρμής: Γιαννούσης, Πολυμενάκος, Μέντες, Ράλλιος, Γιαννούσης, Καδάς, Μπάξτον, Ανδριάνος, Τσιώλης, Αδάμης, Τζούνιορ

Έπαιξαν και οι: Σαμαρτζής, Κοδέλλας, Μπίσιας, Ιατρίδης

Φοίνικας Νέας Επιδαύρου: Μύρτα, Γκουριώτης, Σερμαγιάς, Τριμπόνιας, Καπλατζής, Παπαϊωάννου, Μάρκου, Χατζησοφρωνίου, Μπίτζης, Πέτρου, Γεωργίου

Έπαιξαν και οι: Θώμας, Πούτσης, Μούγιος