Κυριακή 31 Οκτωβρίου 2021

Με σκόρερ τον Κυπαρίσση η Ερμιονίδα 1-0 τον Παναρκαδικό.

Την πρώτη νίκη της στο φετινό πρωτάθλημα πέτυχε η Ερμιονίδα απέναντι στον Παναρκαδικό με σκορ 1-0  χάρη σε ένα τέρμα πού πέτυχε ο Κυπαρίσσης με πέναλτι  .

Οι γηπεδούχοι είχαν την κατοχή σε όλο τον αγώνα , έχασαν ευκαιρίες να πετύχουν ένα γκολ ακόμα σε σχέση με τους φιλοξενούμενους οι οποίοι δεν φάνηκαν χάρη στην καλή αμυντική λειτουργία της ομάδας .

Οι φάσεις του αγώνα

Στο 18΄λεπτό σέντρα του Τριμπόνια στο δεύτερο δοκάρι εκεί ο Κυπαρίσσης προσπάθησε να γίνει απειλητικός , όμως τον πρόλαβε ο Μάνος.

Στο 23΄λεπτό σουτ του Γλέζου από το ημικύκλιο της περιοχής μπλόκαρε στην αριστερή του γωνία ο Στόικος.

Στο 24΄λεπτό σουτ του Λάντικα έξω από την περιοχή η μπάλα πάνω από τα δοκάρια .

Στο 62΄λεπτό σουτ του Τρέσα έξω από την περιοχή μπλόκαρε στην δεξιά του γωνία ο Μάνος.

Στο 49΄λεπτό ο Τσόφλιος  ανατράπηκε από τον Νάκο και ο διαιτητής κατελόγησε την εσχάτη των ποινών . Το πέναλτι εκτέλεσε εύστοχα ο Κυπαρίσσης ανοίγοντας το σκορ .

Στο 64΄λεπτό σουτ του Λαλούση έδιωξε δύσκολα στην δεξιά του γωνία ο Μάνος.

Στο 66΄λεπτό σουτ του Τριμπόνια άουτ.

Στο 76΄λεπτό σέντρα του Κυπαρίσση , γυριστή κεφαλιά του Τσόφλιου η μπάλλα δίπλα από το αριστερό δοκάρι άουτ.

Διαιτητής : Βαρτσάκης –Αντωνόπουλος, Μπεκιάρης (Λακωνίας)

Ένωση Ερμιονίδας (Γ.Κοτταράς) : Στόικος, Διαμαντόπουλος, ( 46΄Α.Οψιμούλης),Μερτύρης, Τζιέρης, Βιρβίλης, Κιοσσές, ( 89΄Αντωνόπουλος), Κυπαρίσσης, Λαντίκας, (64΄Λαλούσης), Τσόφιος, Τρέσα (87΄Ι. Οψιμούλης),  Τριμπόνιας.

Παναρκαδικός (Π.Τζαναβάρας) : Μάνος, Λιακόπουλος, Λαζαρίδης, Αντωνίου (79΄Σωτηρόπουλος), Νάκος, Κυριλαζος, Πούτσι, Γλέζος, Καμπεράι, Πολίτης (62΄Αλέμης), Κονδύλης (46΄Κολιόπουλος).