Δευτέρα 21 Οκτωβρίου 2019

Ανετη νίκη του Ατρόμητου Κρανιδίου επί του Αργέα.(Φωτό).

Πραγματοποιώντας εντυπωσιακή εμφάνιση ο Ατρόμητος Κρανιδίου διέλυσε τον Αργέα
φιλοδωρώντας τον με πέντε τέρματα για την πρεμιέρα του 2ου ομίλου στην Α2 Αργολίδας.

Στο 18΄λεπτό μπαλιά του Στεργίου στον Καράι που με πλασέ μέσα από την περιοχή ανοίγει το σκορ . Στο 36΄ λεπτό ο Μπίμπας μετά από πολύ ωραία προσπάθεια και κλέψιμο της μπάλας με σουτ διπλασίασε τα τέρματα του Ατρομήτου. Επτά λεπτά αργότερα ο Καράι ανατράπηκε από τους αμυντικούς του Αργέα και ο Χαλούβας από την άσπρη βούλα έκανε το 3-0.  Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου ο Κάλα εκτέλεσε ελεύθερο από την περιοχή του , η μπάλα έφτασε στον Χαλούβα ο οποίος μπήκε στην περιοχή και με σούτ έκανε το 4-0. Το σκορ έκλεισε στο 75΄λεπτό ο Κάλα Κλάιντι μετά από φάση διαρκείας και σουτ.
Ατρόμητος Κρανιδίου : Κάλα,( 65΄Μιχαλακάκος),  Στεργίου, Αράπι, ( 65΄Γεωργιάδης), Βλάχος, Π. Σκαλτσάς,( 53΄Γκιονάι),  Κοντοβράκης , Κάλα, Ε.Σκαλτσάς, Χαλούβας , Καράι, Μπίμπας ( 69΄Γκιόκας).
Αργέας : Αγγέλαινας , Κούσουλας, Κουρουνιώτης, Καπετάνιος, Σταθόπουλος, Αγγελόπουλος,( 60΄Παναγιωτόπουλος),  Δήμας , Καζάς, Κουσιονέλος, ( 60΄Κωσταρέλος), Ταραντίλης, ( 75΄Δεληγιάννης), Τόσκας.