Κυριακή 24 Μαρτίου 2019

Ερμιονίδα-Ασπρόπυργος 2-4

Άλλη μία ήττα για την Ερμιονίδα ( η τρίτη συνεχόμενη) από την ομάδα του Ασπρόπυργου
στο Κρανίδι με 4-2.

Στο 17΄λεπτό σουτ του Σταύρου η μπάλα κόντραρε σε αμυντικό και έφυγε δίπλα από το δεξί δοκάρι του Γκιμούση .
Στο 19΄λεπτό κόρνερ του Βασμέντες από αριστερά κεφαλιά του Πετρόπουλου στο δεύτερο δοκάρι η μπάλα έφυγε ελάχιστα δίπλα από το δεξί δοκάρι του Γκιμούση.
Στο 21΄λεπτό μετά από λάθος του Ζώνα ο Βασιλέρης με ωραία μπαλιά από αριστερά βρήκε τον Νικολούδη που μπήκε στην περιοχή και πλάσαρε τον Κατσούλη για να γίνει το 1-0.
Στο 23΄λεπτό δυνατό σουτ του Πετρόπουλου έξω από την περιοχή η μπάλα χτύπησε στην ρίζα της αριστερής δοκού και στα δίχτυα για να γίνει το 1-1.
Στο 25΄λεπτό μπαλιά του Βασιλέρη στον Κατσέτη αυτός βγήκε απέναντι από τον Κατσούλη και με πλασέ έκανε το 2-1.
Στο 25΄λεπτό σουτ του Δουκάκη μέσα από την περιοχή έδιωξε δύσκολα σε κόρνερ ο Γκιμούσης.
Στο 27΄λεπτό δυνατό σουτ του Νικολάου η μπάλα στα δίχτυα του Γκιμούση για να γίνει το 2-2.
Στο 28΄λεπτό σουτ του Πετρόπουλου έδιωξε σε κόρνερ ο Γκιμούσης.
Στο 40΄λεπτό δυνατό σου του Πετρόπουλου η μπάλα δίπλα από το δεξί δοκάρι του Γκιμούση.
Στο 41΄λεπτό πλασέ του Δουκάκη μέσα από την περιοχή έδιωξε σε κόρνερ ο Γκιμούσης.
Στο 46΄λεπτό σουτ του Νατσιόπουλου έδιωξε ο Γκιμούσης.
Στο 47΄λεπτό σέντρα του Δουκάκη από αριστερά ο Βασιλείου με καρφωτή κεφαλιά έστειλε την μπάλα στο αριστερό «γάμα» του Γκιμούση για να γίνει το 2-3.
Στο 59΄λεπτό δυνατό σουτ του Βασιλείου η μπάλα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Γκιμούση.
Στο 74΄λεπτό τραγικό λάθος στο κέντρο της άμυνας της Ερμιονίδας ο Σταύρου με πλασέ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για να γίνει το τελικό 2-4.

Ένωση Ερμιονίδας  (Ι Πάλλης):Γκιμούσης, Τζιέρης,Σαμαράς(69′ Μερτύρης),   Βιρβίλης, Μπιμπισίδης, Γεωργακόπουλος,Kala, Κατσέτσης (64′ Κουκλάς),  Νικολούδης (37′ λ.τρ. Σαλταπίδας), Πούτση (78′ Παύλου), Βασιλέρης.

Aσπρόπυργος  (Γ.Βαζάκας): Κατσούλης, Τσουκαλάς, Πρίκας (85′ Χατζηβασιλάκης)- Νικολάου, Ζώνας, Βασιλείου, Δουκάκης, Σταύρου, Πετρόπουλος (72′ Σταγάκης), Νατσιόπουλος,( 74’ Δηλαβέρης) ,   Βασμέντες.