Κυριακή 17 Μαρτίου 2019

Ατρόμητος Κρανιδίου-Αστερίων Ινάχου 2-0 ( Φωτό).

Πιο εύκολα απ ότι δείχνει το σκορ ο Ατρόμητος Κρανιδίου επικράτησε στο γήπεδο της
Κοιλάδας του Αστερίωνα με σκορ 2-0.

Και τα δύο γκολ των γηπεδούχων επιτεύχθηκαν στο δεύτερο ημίχρονο σε διάστημα τριών λεπτών από τον Π.Σκαλτσά και τον Kala. Ο Ατρόμητος θα μπορούσε να είχε σκοράρει άλλες δύο φορές με τον Καραι όμως τα σουτ που έκανε αποκρούστηκαν από τα δοκάρια.

Στο λεπτό σουτ του Μπίμπα μέσα από την περιοχή έδιωξε ο Ντούλιας.
Στο 13΄λεπτό απευθείας εκτέλεση φάουλ του Κεραμίδα μπλόκαρε ο Kala.
Στο 23΄λεπτό απευθείας εκτέλεση φάουλ του Kala η μπάλα πάνω από τα δοκάρια.
Στο 26΄λεπτό σουτ του Σκούφη έδιωξε ο Kala
Στο 30΄λεπτό απευθείας εκτέλεση φάουλ του Σκούφη η μπάλα πάνω από τα δοκάρια.
Στο 62΄λεπτό ο Π.Σκλατσάς με σουτ μέσα από την περιοχή άνοιξε το σκορ για τον Ατρόμητο 1-0.
Στο 65΄λεπτό ο K.Kala με πλασέ έκανε το 2-0.
Στο 74΄λεπτό ο Καράι με σουτ από αριστερά σημάδεψε το δεξί δοκάρι του Ντούλια και στο 85 λεπτό ο ίδιος παίκτης με προβολή από αριστερά σημάδεψε το αριστερό δοκάρι των φιλοξενούμενων.
Ατρόμητος Κρανιδίου (Δημήτρης Κούσης) : Kala, Ε.Σκαλτσάς, Καράι, Βλάχος, Π.Σκαλτσάς, Τσούλπι, Kala, Μολλάι, Χαλούβας, Taragjuini, Μπίμπας.
Αστερίων Ινάχου : Ντούλιας, Γιωργή, Δομάζος, Συγίζης, Κεραμίδας, Π.Καλογερόπουλος, Μαγκλάρας, Τσατσούλης, Γ.Καλογερόπουλος, Σκούφης, Χασμάλα.

Την τελευταία αγωνιστική ο Ατρόμητος θα κερδίσει τον αγώνα στα χαρτιά με σκορ 3-0 αφού η ομάδα του Ολυμπιακού Άργους πού ήταν να αγωνιστεί έχει αποσυρθεί από το πρωτάθλημα. Με το τρίποντο αυτό ο Ατρόμητος θα τερματίσει στην δεύτερη θέση του βαθμολογικού πίνακα και θα περιμένει την διαδικασία των μπαράζ για την άνοδο στην Α1 Αργολίδας.