Κυριακή 12 Φεβρουαρίου 2017

Εθνικός Τολού-Κορωνίδα Κοιλάδας 2-1

Την ήττα με 2-1 γνώρισε η Κορωνίδα Κοιλάδας σε ένα αδιάφορο για αυτήν αγώνα από πλευράς βαθμολογίας. Αντίθετα οι γηπεδούχοι ήταν αυτή πού καιγόντουσαν για την νίκη θέλοντας να ξεκολλήσουν από τις τελευταίες θέσεις της βαθμολογίας.
Στο λεπτό  δυνατό  σουτ του Δουγέκου η μπάλα  ελάχιστα δίπλα  από το κάθετο δοκάρι του Λάσκαρη
Στο 13΄λεπτό οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ με δυνατό σούτ του Παπαγεωργόπουλου μέσα από την περιοχή. 1-0.
Στο 39΄λεπτό  σέντρα του Παπαϊωάννου από αριστερά  πετάχτηκε , στο πρώτο δοκάρι ο Παπαγεωργόπουλος και με δυνατό σουτ  έκανε το 2-0.
Στο 43΄λεπτό ο  Παπαγεωργόπουλος έφτασε πολύ κοντά να κάνει χατ τρικ όμως το σούτ πού έκανε  έδιωξε σε κόρνερ ο Λάσκαρης.
Στο 45΄λεπτό  φάουλ του Bajer  από  δεξιά,  κεφαλιά ο Cojocaru , μπλόκαρε χωρίς δυσκολία ο Πνευματικός.
Στο 48΄λεπτό  μακρινό σουτ του Μέγα η μπάλα  αποκρούστηκε  στο οριζόντιο δοκάρι του Πνευματικού.
Στο 55΄λεπτό  ο Λάσκαρης είπε ΟΧΙ στο τρίτο γκολ των γηπεδούχων όταν απέκρουσε διαδοχικά σούτ του Δουγέκου από αριστερά και σούτ του Παπαγεωργόπουλου.
Στο 74΄λεπτό  σέντρα του Γιαννακόπουλου από αριστερά, και ο Cojocaru με πλασέ μέσα από την περιοχή μείωσε σε 2-1.
Εθνικός Τολού  (Π.Παπαγεωργόπουλος): Πνευματικός,  Ξυλινάς, Μπαλής, Βορινιώτης, Ndoj (87΄ Μ.Βορινιώτης ), Μπούνος, Δουγέκος, Παπαγεωργόπουλος, Λεβειδιώτης (90΄ Νικολάου), Παπανδριανός, Παπαϊωάννου (92΄ Μήτσουλας).
Κορωνίδα Κοιλάδας  (Γ.Χορμής): Λάσκαρης, Κοροντίνης (77΄ Μπούκουρης), Sallaku, , Κουτσαύτης,  Μέγας, Γιαννακόπουλος, ,  Στ.Μπάζος, Χριστόπουλος, Κ.Μπάζος, Bajer, Cojocaru