Τρίτη 14 Φεβρουαρίου 2017

Για δεύτερη χρονιά στον τελικό Λυκείων Αργολίδας το ΓΕΛ Κρανιδίου.Κερδισε εκτός έδρας το Λυγουριό 2-0.

Την πρόκρισή του στον τελικό του
πρωταθλήματος Λυκείων Αργολίδας για δεύτερη συνεχόμενη χρονιά κατέκτησε το Γενικό Λύκειο Κρανιδίου αφού επικράτησε   με 2-0 στο Λυγουριό  επί του Γενικού Λυκείου Λυγουριού στον ημιτελικό αγώνα πού έγινε την Τρίτη ( 14/02).
Το σκορ άνοιξε για το Λύκειο Κρανιδίου στο 25΄ λεπτό με κεφαλιά του Νίκου Λαζάρου ύστερα από εκτέλεση κόρνερ του Μπάζου. Στο 65΄λεπτό ο Κώστας Μπάζος  με ωραία ατομική προσπάθεια και σουτ στην δεξιά γωνία του τερματοφύλακα.
Για το Γενικό Λύκειο Κρανιδίου αγωνίστηκαν :
Χ.Λούμης, Παντ.Λούμης, Ι.Ζαραφωνίτης, Ε.Στρίγκος, Κ.Κουτσοποδιώτης, Ι.Μπούκουρης, Ε.Προσίλης, Ν.Λούμης, Τ.Λατίφι, Κ.Μπάζος, Ν.Λαζάρου.
Επίσης αγωνίστηκαν : Δ.Τριγκάκης, Ν.Σωτηρόπουλος και Ν.Μέλλος.
Ο Τελικός είναι πολύ πιθανό να γίνει όπως και πέρυσι στο Κοιλάδας την Πέμπτη 23 Φεβρουαρίου.