Σάββατο 18 Φεβρουαρίου 2017

Κορωνίδα Κοιλάδας-Σπέτσες 2-2

Ισόπαλος με 2-2 έληξε ο αγώνας της
Κορωνίδας Κοιλάδας με την Μπουμπουλίνα Σπετσών.
Στο 29΄λεπτό δυνατό σούτ του Cojocaru έξω από την περιοχή  η μπάλα στα δίχτυα του Μπουλούμπασης και 1-0.
Στο 38′ λεπτό ο Μανουλίδης με κεφαλιά από το δεύτερο δοκάρι ύστερα από εκτέλεση φάουλ του  Λαδένογλου, έκανε το 1-1.
Στο 49′ λεπτό  σουτ του Κ.Μπάζου, η μπάλα  έφυγε δίπλα από το δεξί δοκάρι του  Μπουλούμπαση,.
Στο 56′ λεπτό ο Λάσκαρης πρόλαβε και μπλόκαρε μπροστά από τον  Λαδένογλου
Στο 63′ λεπτό ο Μανουλίδης με κεφαλιά ύστερα από σέντρα του  Θυμαρά, έβαλε μπροστά στο σκορ τους νησιώτες. 1-2.
Στο 70′ λεπτό ο Bajer εκτέλεσε φάουλ και ο Μέγας με κεφαλιά έστειλε την μπάλα λίγο έξω από το αριστερό κάθετο δοκάρι..
Στο 73′ λεπτό  νέα εκτέλεση φάουλ από τον Bajer η μπάλα έφτασε στον Cojocaru που καιροφυλακτούσε στο πρώτο δοκάρι και με προβολή έκανε το 2-2.
Στο 80′  λεπτό ο Λάσκαρης απογεώθηκε στο αριστερό παραθυράκι του και έδιωξε την μπάλα κόρνερ σε εκτέλεση φάουλ του Τριπολιτσιώτη.
Κορωνίδα Κοιλάδας  (Γ.Χορμής): Λάσκαρης, Στ.Μπάζος , Κοροντίνης, Μπούκουρης, Κουτσαύτης, Μέγας , Γιαννακόπουλος-, Κ.Μπάζος  Χριστόπουλος,Bajer, Cojocaru.
Μπουμπουλίνα Σπετσών  (Σπ.Μιχαλάκης): Μπουλούμπασης- Δ.Παρεμουτζιάν,  Παπανδέου,  Μέξης, Παπαδέας , Τριπολιτσιώτης, Θυμαράς (65′ Κομπόγιωργας),  Λαδένογλου, Τσάνας, Μανουλίδης Χ.Παρεμουτζιάν (74′ Σκαβάτσος).