Κυριακή 21 Σεπτεμβρίου 2014

ΔΡΕΠΑΝΙΑΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ -ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ 3-1. ΚΑΚΗ ΕΜΦΑΝΙΣΗ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΦΙΛΟΞΕΝΟΎΜΕΝΟΥΣ

Με το αριστερό ξεκίνησε ο Ποσειδώνας Διδύμων τις υποχρεώσεις του για τον φετινό μαραθώνιο του πρωταθλήματος στην πρώτη κατηγορία της Αργολίδας.
Γκολ με το
"καλημέρα" για τους γηπεδούχους όταν στο 8' λεπτό ο Στεργίου  ανέτρεψε μέσα στην περιοχή τον Τοπάλλι και ο Μανιάτης εκτέλεσε εύστοχα το πέναλτι ανοίγοντας το σκορ. Η απάντηση για τον Ποσειδώνα ήρθε στο 16' λεπτό όταν ο Κούσης με προβολή ύστερα από αδύναμη απόκρουση του Χρήστου σε σούτ φάουλ του Αντωνόπουλου έστειλε την μπάλα στα δίχτια κάνοντας το 1-1. Στο 31' λεπτό ο Τοπάλλι με πλασέ θα κάνει το 2-1. Το σκορ θα κλείσει στο 56' λεπτό ο Μανδύλης με πλασέ μέσα από την περιοχή.
Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Γιώργος Κόλλιας.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΔΡΕΠΑΝΙΑΚΟΣ: Χρήστου, Κορογώνας, Μίχος, Ρεβίθης, Λαμπρούσης, Καραμάνος, Τοπάλι(46’ Μανδύλης), Ατζαμίδης, Μανδύλης Σ.(86’ Δουβίκας) , Μανιάτης(90’Σέρφας),Δωρής.
ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ ΔΙΔΥΜΩΝ ( Γ.Πάλλης) : Κοτσοβός, Μπροδήμας, Μπάρδης (60’ Γιαννακόπουλος), Τρέσα (46’ Προσίλης),Μούγιος, Στεργίου (61’  Μέλσι), Αντωνόπουλος, Ντε Φρεϊτας, Κούσης, Κονδύλης,Αποστόλου