Κυριακή 14 Σεπτεμβρίου 2014

ΣΟΥΠΕΡ ΕΡΜΙΟΝΙΔΑ 1-2 ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΑΙΓΙΟ ΕΠΙ ΤΟΥ ΠΑΝΑΙΓΙΑΛΕΙΟΥ

Τα πάνω κάτω έφερε η Ένωση Ερμιονίδας στο θεσμό του κυπέλλου Ελλάδος αφού κέρδισε μέσα
στο Αίγιο τον Παναιγιάλειο και πανηγύρισε την πρώτη της νίκη στο πρωτάθλημα της Β Εθνικής με μια πολύ μεγάλη επιτυχία.

Πρώτη καλή φάση για τους γηπεδούχους στο 4’ όταν ο Σκαρτσίλας πλάσαρε τον Πουρή άουτ. Στο 8’ λεπτό ο Σκαρτσίλας  ύστερα από σέντρα του Σανδραβέλη με πλασέ άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους . Στο 46 λεπτό ο Βλαχόπουλος με κεφαλιά ψαράκι ύστερα από σέντρα ακριβείας του Λίτση κάνει το 1-1. Στο 52’ ο Καραδέμητρος εκμεταλλεύτηκε αμυντικά λάθη των γηπεδούχων  με σουτ διαμόρφωσε το τελικό 1-2. και παγώνει το γήπεδο του Αιγίου.

Διαιτητής του αγώνα  : Κ. Καριοφύλλης (Πειραιά)

ΠΑΝΑΙΓΙΑΛΕΙΟΣ (Μ.ΣΕΡΟΠΙΑΝ): Ανδρούτσος, Σπίνουλας, Σανδραβέλης, Ιωάννου, Τζημογιάννης, Νάστος, Τσατσαρής,( 62’Κατσικοκέρης)  Κοιλιάρας, Μπούνας, Ατματσίδης, Σκαρτσίλας.( 50’ Πόνσε)

Ερμιονίδα (Ρ.ΜΠΟΛΑΝΟ): Πουρής, Παπανικολάου Λίτσης,, , Ιασωνίδης, Τζανής, Κιοσσές, Σβόγιτς, ( 80’ Κολόκας) , Συμελίδης.Καραδέμητρος, ( 89’ Στοιμίροβιτς),  Παβίσεβιτς, Βλαχόπουλος, ( 72’ Γυφτόκωστας)